Jakub Forgács Správy

Bystričania, môže k vám zavítať nečakaná návšteva: S takýmito otázkami vám môžu zaklopať na dvere...

Aj k vám môže prísť nečakaná návšteva. Banská Bystrica je totiž na zozname lokalít, v ktorých sa od 1. februára 2016 uskutočňuje takéto zisťovanie. Čítajte viac.

Ilustračný obrázok k článku Bystričania, môže k vám zavítať nečakaná návšteva: S takýmito otázkami vám môžu zaklopať na dvere...
Zdroj: Dnes24.sk

Zisťovanie o výške a vývoji príjmov v rôznych typoch domácnosti v meste Banská Bystrica uskutočňuje v týchto dňoch Štatistický úrad SR.

Účelom takéhoto výskumu je, okrem iného, získať informácie o štruktúre, výške a vývoji príjmov fyzických osôb v rôznych typoch domácností. Všetky informácie, ktoré domácnosti poskytnú, budú anonymné a použité výlučne na štatistické účely. Za ochranu dôverných a osobných údajov zodpovedá Štatistický úrad SR.

„Na Slovensku bolo do zisťovania v roku 2016 vybraných viac ako 150 obcí, medzi nimi je aj Banská Bystrica,“ uvádza oficiálny web mesta Banská Bystrica

Zisťovanie sa uskutočňuje od 1. februára 2016 do 30. apríla 2016. V tomto období vybrané domácnosti navštívi poverený pracovník, ktorý je povinný preukázať sa osobitným poverením. Výsledky sa využijú na zabezpečovanie potrieb informačného systému Štatistického úradu SR, požiadaviek ministerstiev a štátnych organizácií, osobitne na poskytnutie údajov na účely posudzovania úprav súm životného minima.

Čítajte tiež:

Najnovšie INFO za Bystrický okres: Koľkí ľudia sú stále bez práce?

Zoznam z Bystrice, ktorý by ste mali vidieť: Šťastie treba pokúšať, neskrýva sa práve tu váš budúci džob?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM