Jakub Forgács Správy

Bystričania aj cudzinci spoja sily: Veľké čistenie amfíku za jeho záchranu!

Amfiteáter získa nový vzhľad! Aj vy sa môžete pridať k dobrovoľníkom, ktorí z neho vyzbierajú odpadky. Organizátori brigády tak chcú vyjadriť nespokojnosť s konaním mesta pri zaobchádzaní s týmto priestorom.

Ilustračný obrázok k článku Bystričania aj cudzinci spoja sily: Veľké čistenie amfíku za jeho záchranu!
Zdroj: Dnes24.sk

Banskobystrický okrášľovací spolok spolu so Zelenou hliadkou BB a OZ za! amfiteáter, nadväzuje na svoje aktivity a pozýva na poslednú brigádu v roku 2013. Dobrovoľníci sa stretnú v nedeľu o 13:00 pri bráne areálu Amfiteátra a vlastnými silami vyzbierajú odpadky. Pripravené budú technické pomôcky, vrecia, rukavice a teplý čaj pre všetkých. Následne po ukončení brigády bude prebiehať diskusia na tému odpredaja alebo obnovy banskobystrického amfiteátra.

Symbolický prejav nesúhlasu s odpredajom amfíku

Posledná z brigád Banskobystrického okrášľovacieho spolku v roku 2013 sa bude niesť v znamení symbolického vyjadrenia nesúhlasu s odpredajom banskobystrického amfiteátra. „Banskobystrický okrášľovací spolok nadviazal na dobrovoľnícke projekty, ktoré v minulosti organizoval, aby presvedčil verejnosť, že je vlastnými silami schopná meniť veci, v ktorých zlyháva samospráva alebo súkromný vlastník, a taktiež aby vyjadril svoj postoj k odpredaju mestského amfiteátra. Tentokrát opäť očakávame zahraničné posily z Rotary klubu Banská Bystrica, konkrétne Devona z USA, Karen z Mexika a Mariu Luisu z Brazílie,“ povedal Martin Klus z BBOS.

Téma budúcnosti amfiteátra v Banskej Bystrici rezonuje posledné tri roky. „Aj touto akciou chceme ukázať, že nám to nie je jedno a podporiť snahu o oživenie tohto kultúrneho stánku. Preto sme sa rozhodli spojiť sily. Po čistení Mestského parku, mŕtveho ramena Hrona a Urpína je to symbolické zakončenie našich tohtoročných aktivít,“ doplnil Peter Fehér z banskobystrickej Zelenej hliadky.

Nespokojnosť s konaním mesta

Organizátori vybrali miesto aj termín konania poslednej brigády v roku 2013 zámerne, pretože v nedeľu 1.12. sa končí verejno-obchodná súťaž na dlhodobý prenájom Amfiteátra. „Na tejto symbolickej brigáde sme chceli spojiť sily s ostatnými OZ aktívnymi v tejto téme, a preto ju organizuje spoločne so Zelenou hliadkou BB, s OZ za! amfiteáter, s Alianciou nezávislých, s Fórum BB, s Radou študentov a Enviro Future,“ doplnil Klus z BBOS.

Ako uviedol Rado Sloboda z OZ za! amfiteáter, dôvod stretnutia je jasný. „Pretože sme znepokojení z procesu ako mesto zaobchádza s jedným z posledných kultúrnych priestorov v Banskej Bystrici a všetky aktuálne kroky zo strany mesta smerujú skôr k odpredaju ako jeho záchrane,“ povedal.

Foto: ilustračné

Dobrovoľnícka brigáda v amfíku: Symbolické vyjadrenie nesúhlasu s jeho odpredajo
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM