Jakub Forgács Rôzne Správy

Bystrica zažila udalosť roka: Veľký FOTONÁVRAT k Radvanskému jarmoku

362. Radvanský jarmok je za nami. Do mesta pod Urpínom opäť priniesol pestrý program, stánky predajcov aj atrakcie. Pozrite si ho na fotkách!

Ilustračný obrázok k článku Bystrica zažila udalosť roka: Veľký FOTONÁVRAT k Radvanskému jarmoku
13
Galéria
Zdroj: TASR

V posledných dňoch žila Banská Bystrica jarmočnou atmosférou. Od štvrtka do nedele sa v meste konal 362. Radvanský jarmok.

Podujatie, ktoré je v Bystrici označované za udalosť roka, so sebou priniesla pestrý program. Predstavili sa v ňom folkloristi, ale aj známi umelci. Vrcholom podujatia bolo sobotné vystúpenie SĽUKu, ktoré neprekazil ani dážď.

V rámci jarmoku sa v sobotu konal aj Slovenský deň kroja, ktorý navštívilo až 3882 ľudí v kroji, alebo s niektorou z jeho súčastí. Tento výkon bude zaznamenaný v Slovenskej knihe rekordov a organizátori dostanú aj osvedčujúci certifikát.

Centrum mesta opäť zaplnili aj stánkari s tradičnými remeselnými a ľudovo – umeleckými výrobkami výrobkami. Návštevníci si však mohli pochutiť aj na dobrotách, ktoré k jarmoku nezameniteľne patria.

Nielen pre mladšie ročníky boli zase pripravené rôznorodé kolotoče hneď na niekoľkých miestach v centre mesta. Obľúbené atrakcie stáli v areáli Múzea SNP, na Hronskom predmestí, ale aj pred Europa SC.

Teraz si zábery z 362. Radvanského jarmoku môžete pozrieť v priloženej fotogalérii a ďalšie fotky nájdete TU. Pod textom nájdete aj video zo Slovenského dňa kroja.

V OBRAZOCH: 362 Radvanský jarmok zachytený na fotkách
13
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie