Jakub Forgács Správy

Bystrica sa PÝŠI mladými talentmi: Za úspechy sa dočkali OCENENIA od mesta, FOTO

V meste pod Urpínom vyrástli mnohé známe mená. Pozitívnou správou do budúcnosti je, že sa úspešní nájdu aj medzi mladšími ročníkmi.

Ilustračný obrázok k článku Bystrica sa PÝŠI mladými talentmi: Za úspechy sa dočkali OCENENIA od mesta, FOTO
4
Galéria

Ocenení žiaci a študenti

Simona Melicherčíková má vzťah k hudbe odmalička. Na husliach hrá od prvého ročníka základnej školy. Trinásťročná žiačka ZŠ Spojová 14, Banská Bystrica získala v celoslovenskej husľovej súťaži Detvianska zlatá struna pred štyrmi rokmi ocenenie Zlaté pásmo. Rovnaký úspech dosiahla pred dvoma rokmi v súťaži Schneiderova Trnava a vlani i v Brezne. Úspech zaznamenala aj na medzinárodnej husľovej súťaži Prime Violin 2021, kde si za svoj výkon prevzala Zlaté pásmo.

Barbora Balážová sa venuje už niekoľko rokov umeleckému prednesu. Žiačka ZŠ Golianova 8 obsadila v celoslovenskom kole recitačnej súťaže Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča dvakrát 1. miesto a na rovnakej pozícii sa umiestnila už trikrát v prednese v literárnej súťaži Kováčova Bystrica. Strieborné pásmo si dva razy odniesla z celoslovenského kola súťažnej prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Ku­bín.

Súrodenci Kapustíkovci, 16-ročný Hektor a 14-ročná Kira Mária, zaznamenávajú úspechy v skoku na lyžiach a severskej kombinácii. Hektor v uplynulej sezóne vstúpil do súťažného kolotoča v mužských kategóriách a stal sa reprezentantom Slovenska. Doteraz absolvoval 206 pretekov, z toho bol 58-krát v TOP trojke. Pekné výsledky dosiahla nielen vo svojej kategórii dorasteniek, ale aj v kategórii žien i Hektorova sesta. Za všetky spomeňme jej tri 2. miesta, ktoré obsadila na otvorených Majstrovstvách ČR (Memoriál Jiřího Rašku), Majstrovstvách Poľska a v mládežníckych pretekoch FIS Youth Cup. V sezóne 2022/2023 nás Kira Mária reprezentovala v šiestich krajinách. Z 31 štartov v pretekoch sa jej podarilo vybojovať 20-krát 1. miesto, štyrikrát 2. miesto a šesťkrát 3. pozíciu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: V Bystrici ocenili štvoricu mladých talentov
4
Galéria
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM