Jakub Forgács Rôzne

Bystrica sa otvára voči zahraničným turistom: Mesto sa propaguje v štyroch ďalších jazykoch

Vedenie mesta vníma podľa vlastných slov rozvoj cestovného ruchu ako prioritu a za cieľ má zlepšovať podmienky pre zahraničných turistov. Propagačné materiály Stopy v histórii, Leto v Banskej Bystrici a Zima v Banskej Bystrici sú preto k dispozícii zahraničným turistom už v štyroch ďalších jazykoch.

Ilustračný obrázok k článku Bystrica sa otvára voči zahraničným turistom: Mesto sa propaguje v štyroch ďalších jazykoch
Foto: Marcel Páleš / Zdroj: Dnes24.sk

Ruské, francúzske, maďarské a poľské mutácie propagačných materiálov budú popri slovenských, anglických a nemeckých dostupné vo všetkých atrakciách, kultúrnych a historických pamiatkach mesta Banská Bystrica, v informačnom centre, ako aj na internetovej stránke mesta Banská Bystrica a na stránke www.visitbb.sk.

Propagačné materiály s podtitulom Objavte, zažite, ochutnajte… upriamujú pozornosť turistov a návštevníkov na historické, architektonické a kultúrne pamiatky mesta Banská Bystrica a nenásilnou formou informujú o ich histórii a význame pre mesto. Rovnako ponúkajú množstvo skvelých tipov na aktívne využitie voľného času v meste a jeho blízkom okolí.

„Rozhodli sme sa rozšíriť ponuku jazykových mutácií našich propagačných materiálov, pretože každý deň navštevuje informačné centrum mesta množstvo zahraničných turistov. Som presvedčený o tom, že je potrebné ponúknuť im širokú paletu aktivít a možností turistických atrakcií, aby z návštevy Banskej Bystrice odchádzali s pocitom, že sa do nášho krásneho mesta musia ešte vrátiť,“ povedal primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogola.

Materiál pozýva návštevníkov nášho mesta napríklad, splavovať Hron, spoznať krásu stredoslovenských hôr na jednom z označených turistických chodníkov, alebo spoznať Španiu dolinu, malebnú banícku obec, ktorá bola vyhlásená za Pamiatkovú rezerváciu.

Foto: iluistračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM