Jakub Forgács Správy

Bystrica reaguje na tragédiu v Myjave: Opatrenie na zastávkach v správe mesta

Slovenskom otriasla udalosť, pri ktorej kovová konštrukcia zastávky zabila malé dieťa a druhé skončilo v kritickom stave. Po tomto nešťastí prejdú opätovnou kontrolou aj zastávky v Bystrici.

Ilustračný obrázok k článku Bystrica reaguje na tragédiu v Myjave: Opatrenie na zastávkach v správe mesta
6
Galéria

Keď päťčlenná rodina prechádzala v stredu okolo prístrešku autobusovej zastávky v Myjave, kovová konštrukcia sa odtrhla a pripravila o život 4-ročné dieťa. Tragédia doslova otriasla Slovenskom a mnohí sa začali zaujímať o to, kto môže za toto nešťastie a kto vlastne zastávky spravuje.

Zastávky nemusia patriť mestu

„Autobusové zastávky nemusia automaticky patriť mestu alebo obci. V každom prípade ale každá zastávka má svojho majiteľa a ten je povinný zabezpečovať správu takéhoto zariadenia,“ uviedol Michal Kaliňák, ústredný riaditeľ Kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska.

„Mesto je povinné sa o svoj majetok starať, chrániť ho, zveľaďovať a zhodnocovať. Preto aj v rámci plánu bežnej údržby priebežne kontroluje stav svojho majetku aj mobiliáru – čiže aj zastávok. Poslanci v rámci rozpočtu vyčleňujú financie na údržbu, odstraňovanie havarijného stavu a bežný servis,“ pokračoval Kalinák.

Prejdú opätovnou kontrolou

Nás zaujímalo, ako sú na tom zastávky v meste pod Urpínom. „Na základe zmluvy medzi samosprávou a spoločnosťou Euro AWK, spravuje 120 autobusových prístreškov v našom meste práve spomínaná spoločnosť, ktorá sa o ne stará a spravuje ich,“ uviedla pre spravodajský portál Dnes 24 hovorkyňa primátora Dominika Mojžišová.

„Minimálny počet prístreškov v okrajových častiach mesta je v našej správe a po tragickej udalosti v Myjave prejdú opätovnou kontrolou. Mesto má snahu udržiavať ich funkčné a neustále hľadáme možnosti na ich opravu, prípadne odstránenie,“ povedala Mojžišová so slovami, že v rozpočte na rok 2020 majú na túto činnosť vyčlenených 2500 eur.

Zábery z miesta nešťastia v Myjave si môžete pozrieť v fotogalérii!

Foto: ilustračné

Tragédia v Myjave
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie