Bystrica nestačila na Zámky. Tréner Javorčík: Je to pre nás sklamanie

Trojnásobný majster utrpel v šiestom tohtosezónnom zápase štvrtú prehru a zostáva naďalej na desiatej priečke.

Ilustračný obrázok k článku Bystrica nestačila na Zámky. Tréner Javorčík: Je to pre nás sklamanie

Úvod stretnutia mal solídne tempo. Šance si vytvorili oba tímy, do vedenia mohli ísť najprv hostia, no Bajtek ani Okoličány pred Vayom neuspeli. Na opačnej strane sa nepresadil v dvoch koncovkách pred Kiviahom Kabáč. Skóre sa menilo v 5. minúte, keď vystrelil Hain, bystrický brankár puk iba vyrazil a z dorážky ho zamietol medzi žŕdky pohotový Embrich – 0:1. Zámčania potom nevyužili presilovku, v nej mal dobrú príležitosť Obdržálek a tesne po jej skončení namieril Holovič z kruhu iba do žŕdky. V 11. minúte sa domáci dostali do prečíslenia a po prihrávke Lampera zakončil Winquist, dobrý zákrok hokejkou predviedol Kiviaho. Kapituloval však o pár sekúnd neskôr, pretože Drew si nakorčuľoval do medzikružia a razantne vystrelil – 1:1. Do prestávky mohol zmeniť stav ešte Bajtek, ktorý sa ocitol zblízka pred Vayom, no nepresadil sa.

V druhej tretine tempo opadlo, oba tímy síce často strieľali, ale brankári si s pukmi zväčša poľahky poradili. Nové Zámky využili v 24. minúte presilovku, keď Okoličány na útočnej modrej vysunul do úniku Bajteka a ten poslal puk pomedzi betóny Vaya – 1:2. Banskobystričania potom nedokázali vyrovnať ani z troch presiloviek v rade, dobré možnosti mali Drew a Lamper. Prišiel tak trest. V 39. minúte domáci Demo odpálil spred bránky puk, ten pristál na hokejke Holoviča, ktorý sa v početnej výhode nemýlil – 1:3.

Nástup do tretej tretiny mali Banskobystričania rezkí. Rýchlo znížili Lamperom, ktorý mal veľa priestoru pred bránkou po predchádzajúcej strele Drewa – 2:3. Domáci legionár však vyrobil o tri minúty neskôr chybu, spoza vlastnej bránky poslal puk rovno na hokejku Holoviča a ten túto možnosť zužitkoval aj druhýkrát v zápase, tentoraz z medzikružia – 2:4. Následne sa hokejisti spod Urpína snažili dostať do zápasu kontaktným gólom, avšak hosťom sa naskytli možnosti na protiútoky. Z jedného mohol zvýšiť vedenie Andrisík, namieril však do bočnej siete a v početnej výhode sa nepresadili ani Hain s Juríkom. V 58. min hrali Banskobystričania bez brankára a znížili na rozdiel gólu. Z ľavého kruhu prestrelil Kiviaha Marek Sloboda – 3:4. Ďalšia hra bez brankára sa už domácim nevyplatila, výsledok z pohľadu hostí poistil na 5:3 Bajtek.

HC'05 Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

• Góly: 11. Drew (Winquist), 42. Lamper (Drew, Winquist), 58. Marek Sloboda (Drew) – 5. Embrich (Hain), 24. Bajtek (Okoličány, Drtina), 39. Holovič (Bajtek, Drtina), 45. Holovič, 59. Bajtek (Andrisík, Holovič)
  • Rozhodovali: D. Konc st., R. Výleta – M. Orolín, Crman
  • Vylúčení: 6:4
  • Presilovky: 0:2
  • bez divákov
  • Banská Bystrica: Vay – Ďatelinka, Žiak, J. Brejčák, Drew, Breton, Biro, Welsh, Demo – Kabáč, Tamáši, Šimun – M. Sloboda, Winquist, Lamper – Faško-Rudáš, Fafrák, Vašaš – L. Lunter, Sojka, Výhonský
  • Nové Zámky: Kiviaho – Västilä, Hain, Ligas, Fereta, Martin Šeliga, Drtina, P. Mikuš – J. Jurík, Seppänen, Obdržálek – Bajtek, Holovič, Okoličány – Rogoň, Ondrušek, Andrisík – Giľák, Embrich, Barto

Norbert Javorčík, tréner Banskej Bystrice: „Je to pre nás sklamanie. Očakával som od svojich zverencov lepší výkon a aj lepší výsledok. Nechcem sa na nič vyhovárať. Nemyslím si, že bola príčina našej prehry v tom, že mali hráči v nohách ešte piatkový zápas v Detve po predchádzajúcej dlhej karanténe. Góly, ktoré sme obdržali, boli veľmi jednoduché. Či už to boli inkasované góly v oslabeniach alebo v hre piatich proti piatim. Aj z toho pramení moje sklamanie.“

Marcel Holovič, autor dvoch gólov Nových Zámkov: „Bol to ťažký zápas, no vyšiel nám dobre. Bolo trošku zvláštne, že sme hrali o trinástej hodine, ale je skvelé, že sme to zvládli a vyhrali. Na moje góly mi prihrali hráči súpera, no ja som minule prihral na gól Liptovskému Mikulášu, teraz pre zmenu Bystričania nahrali mne, sme hokejová rodina… Sme radi za prvé miesto v tabuľke, hráme ako tím a drží nás i brankár.“

Miloš Šeliga, asistent trénera Nových Zámkov: „Bol to ťažký zápas. Vedeli sme, že Banská Bystrica na nás vybehne a bude chcieť hrať nátlakový hokej. Dobre sme sa na to pripravili. Chlapci ustáli súboje, chceli hrať, klobúk dole pred nimi. Prišli sme si to do Zvolena užiť aj bez hlavného trénera, no bol som s ním v kontakte, sledoval duel cez video. Telefonovali sme spolu. Pomohol mi s koučovaním aj Imre Valášek a tréner brankárov Stano Petrík. Na skorší čas zápasu sa nesťažujeme, poradili sme si s tým.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.