Futbal

Bystrica AKTUÁLNE žije veľkým aj malým futbalom: Hostiť bude MAJSTROVSTVÁ Slovenska

Na mestskom mládežníckom štadióne si od štvrtku (20. 6.) do nedele (23. 6.) zmeria sily viac ako 136 tímov v piatich kategóriách.

Ilustračný obrázok k článku Bystrica AKTUÁLNE žije veľkým aj malým futbalom: Hostiť bude MAJSTROVSTVÁ Slovenska
13
Galéria

Banská Bystrica žije tento týždeň nielen veľkým, ale i malým futbalom. Všetci fanúšikovia si mohli v pondelok (17. 6.) vychutnať futbalovú atmosféru víťazného zápasu Slovensko – Belgicko vo fanzóne na Námestí SNP. V závere týždňa sa mesto pod Urpínom stane už po tretí raz dejiskom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale.

V piatich kategóriách

Ako v utorok informovala hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková, na mestskom mládežníckom štadióne si od štvrtku (20. 6.) do nedele (23. 6.) zmeria sily viac ako 136 tímov v piatich kategóriách. Mesto bude reprezentovať 19 z nich.

Šampionát odštartuje kategória žien, v piatok (21. 6.) bude pokračovať futbalovými zápasmi detí. Zabojujú v ňom žiaci v kategóriách U9, U11, U14 a U16. V rovnaký deň sa odohrá i finálový deň Stredoškolskej ligy. V hlavnej kategórii sa na futbalovom ihrisku v Radvani počas víkendu odohrajú boje v kategóriách muži a 40+.

„Organizácia takého podujatia je pre mesto i región prínosom. Po športovej stránke je to aj pre družstvá z Banskej Bystrice výborná konfrontácia s tímami z celého Slovenska. Samozrejme, že za podujatím je veľa príprav a množstvo rokovaní, no výsledkom sú spokojné a šťastné tváre účastníkov od najmladších kategórií až po seniorov, pretože pre nás všetkých je malý futbal veľká vášeň,“ zdôraznil predseda Banskobystrického zväzu malého futbalu a zároveň spoluorganizátor podujatia Lukáš Berec.

Cez víkend bude z Námestia SNP premávať do dejiska šampionátu turistický vláčik Neusohl Express.

Sviatok malého futbalu

„Po roku budeme môcť osláviť sviatok malého futbalu už po tretí raz v našom meste športu. Teší ma, že z roka na rok sa na podujatí s celoslovenským dosahom predstavuje viac detských tímov zo základných škôl, o čom svedčí aj počet zúčastnených družstiev v tomto ročníku. Pozývam všetkých futbalových nadšencov, aby prišli povzbudiť začínajúce športové talenty i skúsených športovcov,“ konštatoval primátor Ján Nosko.

V závere júna bude mestský mládežnícky štadión hostiť najväčší amatérsky turnaj v malom futbale – Iná liga cup 2024. Očakáva sa účasť 64 tímov z celého Slovenska.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Futbalová eufória na Námestí SNP po triumfe Slovenska nad Belgickom
13
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM