Jakub Forgács Rôzne

Bločková lotéria vypukla už aj pod Urpínom: Čo na to Bystričania?

Od 1. septembra vypukla na Slovensku bločková lotéria. Do nej sa bude môcť zapojiť každý, kto si zaregistruje pokladničný bloček vydaný registračnou pokladňou práve od úvodu septembra. Zisťovali sme medzi Banskobystričanmi ako vnímajú túto lotériu.

Ilustračný obrázok k článku Bločková lotéria vypukla už aj pod Urpínom: Čo na to Bystričania?
Zdroj: Webnoviny.sk

Národná bločková lotéria, ktorá má byť jedným z nástrojov Ministerstva financií SR v boji proti daňovým únikom. Rezort financií chce prostredníctvom tejto novinky odhaliť podnikateľov, ktorí podvádzajú pri vystavovaní dokladov z elektronickej registračnej pokladnice.

Mladí nedôverujú alebo nevedia

Skeptici voči takejto forme súťaže sú aj v radoch vysokoškolákov. „Bločky si odkladám, ale nie som presvedčený o výhre. Obávam sa jediného, že miniem ešte viac peňazí, pokiaľ zvolím iný druh registrácie ako cez internet. Taktiež nie som presvedčený, že toto je tá správna cesta proti boju proti daňovým únikom a podvodom. Zvýhodnení ostatnú zas len výhercovia a nie všetci spotrebitelia, ktorí taktiež poctivo platia dane,“ vyjadril sa vysokoškolák Juraj.

Sú však aj študenti, ktorí bločkovú lotériu vôbec neriešia. „Bločky si odkladám iba aby mi ich mama preplatila,“ doplnila ďalšia študentka Katka. „Bločková lotéria? To ani neviem, čo je. Nezaregistroval som to. Bloček som nemal v ruke už ani nepamätám,“ pokračoval stredoškolák Ďuri, ku ktorému sa informácia o lotérii ani nedostala.

Staršia generácia je váhavá

Ľudia si na novú formu súťaže budú musieť zvyknúť a získať viac informácií. „Bloky si odkladám iba z oblečenia, z elektroniky a z vecí, ktoré majú dlhšiu záruku a robila som to aj predtým, ako prišla nejaká lotéria. Nemám o nej bližšie informácie, takže sa nedokážem vyjadriť, ale časom ju možno vyskúšam“ povedala nám pani Mária.

Nutnosť registrácie sa nepozdáva ani iným. „Bločky si zatiaľ nezbieram, ale možno s tým časom začnem. Trochu ma odrádza fakt, že každý treba registrovať na internete, čo môže byť dosť zdĺhavé. Možno by však nebolo zlé, keby som so zbieraním začal čo najskôr, kým sa do nej nezapája veľa ľudí a šanca na výhru je väčšia,“ vyjadril sa Jakub.

Pravidlá lotérie

My ešte pripomíname, že pokladnočné bločky bude možné registrovať priamo do lotérie od 16. septembra. Prví výhercovia budú známi 2. októbra. Registrovaný blok do lotérie nesmie byť starší ako dva mesiace, pričom jeho hodnota musí byť minimálne jedno euro.

Lotéria by mala prebiehať v dvoch kolách, ktoré Tipos nazval prvá šanca a druhá šanca. Prvá šanca by mala prebiehať raz za 14 dní a výhry by mali byť peňažné. Prvou cenou by malo byť 10 tisíc eur, pričom ostatných deväť výhercov by si malo rozdeliť ďalších 10 tisíc eur. Druhá šanca by mala prebiehať raz za 28 dní, pričom výhrou by malo byť osem áut v hodnote 10 tisíc eur.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM