Aktualizované Hokej

Barani vydreli cenný triumf: So Slovanom bojovali až do nájazdov, FOTO

Hokejisti HC Slovan Bratislava prehrali v 8. kole Tipos extraligy na domácom ľade s HC 05 Banská Bystrica 2:3 po nájazdoch. Rozhodujúci gól si pripísal Brian Ihnačák.

Ilustračný obrázok k článku Barani vydreli cenný triumf: So Slovanom bojovali až do nájazdov, FOTO
14
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Andrej Podkonický, asistent trénera Slovana: „Nezachytili sme prvú tretinu. Súper bol rýchly a silný na puku. Hokej, ktorý sme chceli hrať od začiatku sme hrali až v tretej tretine. Dnes sme si nezaslúžili vyhrať za dva body.“

Tuukka Poikonen, tréner Banskej Bystrice: „Sme spokojní s dvoma bodmi, aj keď sme mohli získať tri. Ale nepremenili sme šance a pri góle na 2:2 sme urobili chybu. Hrali sme dobre len 40 minút.“

HC Slovan Bratislava – HC 05 Banská Bystrica 2:3 pp a sn (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

• Góly: 16. Matoušek (Sukeľ), 49. Sersen (Gachulinec) – 29. Brejčák (Berger, Fossier), 35. Šoltés (Fossier, Berger), rozh. nájazd premenil Ihnačák
  • Rozhodovali: D. Konc, Krajčík – Knižka, Jedlička
  • Vylúčení: 2:2
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • 2 460 divákov
  • Slovan Bratislava: Gudlevskis – MacKenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Štajnoch – Zigo, Harris, Takáč – Jääskeläinen, Rapuzzi, Yogan – Sukeľ, Kytnár, Matoušek – Lukošík, Preisinger, Urbánek
  • Banská Bystrica: Belányi – Breton, Brejčák, Žiak, Crevier-Morin, Ďatelinka, Bdžoch – Gabor, Ihnačák, Ščerbak – Fossier, Berger, Šoltés – Vašaš, Bubela, Mistele – Výhonský, Tamáši, Kabáč

Zábery zo zápasu nájdete v priloženej fotogalérii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

V OBRAZOCH: Zápas 8. kola HC Slovan Bratislava - HC ‘05 Banská Bystrica