Jakub Forgács Hokej

Banskobystrickí hokejisti vykorčuľovali proti ťažkému súperovi. Po dvoch tretinách v Trenčíne viedli 2:0, no v tej tretej o náskok prišli

Ilustračný obrázok k článku Barani vycestovali na zápas do Trenčína: Pod hradom Matúša Čáka rozhodli o výsledku až nájazdy

Banskobystričania do piatkového zápasu neinkasovali ani jediný gól v oslabení a v podobnom duchu načali aj zápas na pôde lídra. Do desiatej minúty strávili až šesť v oslabení. Dominoval pritom gólman Bacashiua, ktorý sa vyznamenal najmä pri Gašparovičovej strele z konca štvrtej minúty. Chábera sa prvý raz dotkol puku až na konci deviatej minúty pri nahodení Sonneho zo stredného pásma. Úvodnej tretine chýbal väčší vzruch pred bránami. Oba kolektívy sa snažili v prvom rade dobre vzájomne brániť. V 17. min sa brániaci hráč fauloval Gašparoviča a nasledovalo trestné strieľanie, to sa ale domácemu útočníkovi vôbec nevydarilo. Banská Bystrica sa smerom dopredu nehrnula, no napriek tomu sa ujala vedenia v závere prvej dvadsaťminútovky, keď Zigo dorazil do siete nastrelený puk.

Pozorná defenzíva na oboch stranách pokračovala aj v druhej tretine. V 24. min počas presilovej hry vystrelil nebezpečne Drgoň z ľavého kruhu. Jeho strela skončila na betóne a Vozdeckého dorážka úspešná nebola. V 26. min vzplanuli na ľadovej ploche emócie. Po faule na Koyša sa do bitky pustil Galamboš s Hlinkom. V polovici zápasu mala Banská Bystrica ideálnu možnosť pridať druhý gól. Pri nájazde dvoch na jedného Matoušek z ľavého kruhu Cháberu neprestrelil. Podobne dopadlo aj Majdanovo zakončenie. Druhý gól „baranov“ pridal v 34. min. pri prečíslení Majdan.

V poslednej tretine si hostia umne udržiavali dvojgólové vedenie a zároveň držali Trenčín na dištanc od vlastného bránkoviska. Domáci tím si možnosť streliť kontaktný gól znemožnil vylúčeniami. Desať minút pred koncom mala Dukla jedinečnú šancu streliť kontaktný gól pri presilovej hre o dvoch hráčov. Ölvecký však túto možnosť prerušil prehnaným dôrazom a šiel na trestnú lavicu. Štyri minúty pred koncom sa Dukle predsa len podarilo streliť kontaktný gól v presilovej hre. Vozdecký zbytočne nešpekuloval a z pravého krídla strelou švihom dal domácim nádej. O minútu odrazený puk do bránky poslal Melichárek a poslal zápas do predĺženia. V ňom rozhodnutie nepadlo. To priniesli až samostatné nájazdy, kde bol jediným úspešným exekútorom Melichárek.

Hlasy po zápase

Ján Kobezda, tréner Trenčína: „Ako prví sme mali výhodu presiloviek, mali sme aj trestné strieľanie. Ich nevyužitie nás mrzí, a potom sme sa my nechali hlúpo vylučovať, pričom sme sa potrebovali dostať do tlaku. Nakoniec sme to zvrátili v hodine dvanástej, za čo som rád. Zápas bol viac bojovný ako hokejový. Diváci sa však bavili.“

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: „Zápas bol poznačený častými vylúčeniami. Dominovali v ňom obrany. Za stavu 2:0 nemôžeme takýto zápas pustiť. Je to pre nás ponaučenie.“

Dukla Trenčín – HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:2 pp a sn (0:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

• Góly: 56. Vozdecký (Mikuš, Gašparovič), 57. Melichárek (Dlouhý, Gašparovič), rozh. nájazd Melichárek – 19. Zigo (Matoušek, Lamper), 34. Majdan (Galamboš, Sonne).
  • Rozhodovali: Jonák, D. Konc – Kacej, Výleta
  • Vylúčení: 10:11 na 2 min., navyše Hlinka 5+DKZ, Ryzák 10 min. za zhodenie rukavíc – Gründling 5+DKZ za faul Kolenom, Handzuš 10 min. za údery do hlavy
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 2858 divákov
  • Dukla Trenčín: Chábera – Holenda, Pavlikovský, Mikuš, Drgoň, Hatala, Zaťko, Ryzák, Nechala – Melichárek, R.Dlouhý, Gašparovič – Vozdecký, Nemec, Őlvecký – Hlinka, Petrovický, Koyš – Jakúbek, Zlocha, D.Hudec
  • HC'05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua- Ďatelinka, Sandgren, Čížek, Šmach, V. Rosandič, Gründling, Petran, Homer – Majdan, Galamboš, Sonne – Pašek , Handzuš, M.Hudec – Di Diomete, Kytnár, Handlovský – Lamper, Zigo, Matoušek

Pozrite si kompletnú tabuľku Tipsport Ligy.