Barani v závere základnej časti nebodovali: Nestačili na bratislavský Slovan

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v v nedeľňajšom zápase záverečného 50. kola základnej časti Tipos extraligy nad HC'05 Banská Bystrica 2:0.

Ilustračný obrázok k článku Barani v závere základnej časti nebodovali: Nestačili na bratislavský Slovan
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Banskobystričania nastúpili v dočasnom domovskom stánku vo Zvolene na posledné kolo základnej časti v oklieštenej zostave bez viacerých kľúčových hokejistov. Tých pred predkolom play off tréner Poikonen šetril. Napriek tomu mali jeho zverenci v úvode prevahu i šance, neuspeli voľný Lamper pred bránkou a ani skúsený Kriška z kruhu. Slovan sa o slovo prihlásil až vo ôsmej minúte. Belánnyi najprv vychytal Urbánka a potom aj Harrisa. Odpovedať mohol na druhej strane Mlynarovič, proti bol Parks. V jedenástej minúte sa pokúšal vo svojej premiére o prvý zásah 18-ročný Rákoš, zakončil z pravej strany, no gólmana „belasých“ nepokoril. Následne sa ocitol vo veľkej príležitosti znovu Harris, z metra nedokázal prekonať brankára HC '05. Bratislavčania potom nevyužili prvú presilovku, hoci v nej často strieľali, no podarilo sa im dať vedúci gól v tej druhej tesne pred prestávkou, konkrétne tri sekundy. Zigo z pravej strany poslal puk cez dvoch protihráčov na zadnú žŕdku Gašparovi a bolo 0:1.

Druhá tretina sa začala tlakom Slovanistov. Dobré možnosti nevyužili Brodzinski a Maier. Bystričania mohli vyrovnať po úniku Gabora, vychytal ho Parks a úspešný nebol neskôr ani šikovný prienik Lampera. Hostia teda udreli v tretej presilovke, keď O'Donnel tvrdo bez prípravy prepálil spoza kruhu Belányiho – 0:2. Štvrtá presilovka v rade zo strany „belasých“ sa už gólom neskončila. Po nej sa dostal do úniku Bortňák, ale dvaja bystrickí hokejisti ho stihli dokorčuľovať a odstaviť v momente, keď už chcel zakončovať. Spoza kruhov poriadne preverili Belányiho Maier s Brodzinskim. V 38. predviedol minúte Lamper svoj druhý prienik v zápase, no s rovnakým výsledkom ako v tom prvom. Skóre potom nezmenili ani bratislavskí útočníci O'Donnel z ľavej strany a Gašpar zblízka.

V tretej tretine sa sprvu nič závažné nedialo, menšie problémy mal Parks po strele Petrinca z kruhu. V 46. minúte sa už viac zapotil, pretože do dvoch koncoviek sa dostal Melcher. O pár sekúnd na opačnej strane Meszároš trestuhodne nezakončil z prvej úplne voľný pred bránkou a stav nezmenil ani Urbánek dvoma dobrými strelami. Belányi sa musel maž na pozore aj po tom, čo ho preveril Lukošík z medzikružia. Barani nevyužili v 53. minúte prečíslenie, Melcher nedokázal zdramatizovať duel a gólom sa neskončila ani prvá presilovka Banskobystričanov. Vzápätí hrali však druhú v piatich proti trom dlhú 101 sekúnd, odvolali aj brankára, ale Parksa nedokázali pokoriť. V závere trafil žŕdku prázdnej svätyne tímu spod Urpína Rapáč, takže v platnosti zostal výsledok 0:2. Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

HC'05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

• Góly: 20. Gašpar (Zigo, Rapáč), 27. O'Donnel (Brodzinski, R. Gašpar)
  • Rozhodovali: Lokšík, Hronský – D. Konc ml., Jurčiak
  • Vylúčení na 2 min: 4:3
  • Presilovky: 0:2
  • bez divákov
  • Banská Bystrica: Belányi – Crevier-Morin, Jago, Žiak, Ďatelinka, Bdžoch, Petrinec, S. Hudec – Faško-Rudáš, Mlynarovič, Lamper – Vašaš, Kriška, Melcher – D'aoust, Marek Sloboda, Kabáč – Rákoš, Gabor
  • Slovan: Parks – Sersen, Ališauskas, Štajnoch, Meszároš, Brodzinski, Maier, Valach, Beňo – Rapáč, Bortňák, Matoušek – Gašpar, Harris, Urbánek – Zigo, Kytnár, O'Donnell – Lukošík, Jendek, Kundrík

Tuukka Poikonen, tréner Banskej Bystrice: „Je ťažké vyhrať zápas, keď nestrelíte gól. Napriek tomu, že sme museli mať niektorých hráčov mimo zostavy, tak náhradníci sa snažili, dali do toho všetko a bojovali. Z tohto pohľadu môžeme byť spokojní, hoci prehrať zápas nie je dobré. Chýbali nám niektorí kľúčoví hokejisti pre to, že zjedli niečo zlé, to bol tiež dôvod, prečo sme nastúpili v oklieštenej zostave. Musíme sa už pripraviť na Trenčín na predkolo play off, v ktorom máme šancu uspieť.“

Robert Döme, tréner Slovana Bratislava: „Moje mužstvo ukázalo veľa dobrých vecí, rovnako i charakter, bojovnosť. Môžem byť spokojný. Každá výhra nás poteší, zvlášť posledná v dlhodobej časti súťaže. Myslím si, že aj výkon bol celkom fajn. Hrali sme naplno, nešetrili sme hráčov, keďže veľa z nich sa vrátilo do zostavy po zraneniach, takže potrebujú hrať. Išli sme s cieľom vyhrať a predviesť čo najlepší výkon. Nepodcenili sme súpera.“

Rastislav Gašpar, strelec víťazného gólu Slovana: „Sme spokojní, že sme vyhrali nad Banskou Bystricou. Naladili sme sa dobre na play off. Hrali sme oveľa lepšie ako v poslednom zápase. Nedali sme síce góly v hre piatich proti piatim, no verím, že v ďalších zápasoch ich dáme a budeme vyhrávať. Som rád, že som dnes pomohol gólom i asistenciou. Tešíme sa na Nitru, myslím si, že je to najschodnejší súper pre nás spomedzi tých, čo boli k dispozícii. Liga je totiž v tejto sezóne veľmi vyrovnaná.“