Barani v Nitre trojbodoví. Zvíťazili aj vďaka obetavosti v zadných radoch, FOTO

Hokejisti úradujúceho majstra HC ‘05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v nedeľňajšom zápase 12. kola Tipsport ligy na ľade HK Nitra tesne 2:1.

Ilustračný obrázok k článku Barani v Nitre trojbodoví. Zvíťazili aj vďaka obetavosti v zadných radoch, FOTO
66

Prvá tretina nepriniesla príliš pekný hokej. Tempo hry bolo slabé a tretina sa skončila bez gólov. Nitrania hrali proti svojmu „neobľúbenému“ súperovi dôsledne a oba tímy sa ťažko dostávali cez prehustené stredné pásmo. Ako prvý mohol otvoriť skóre domáci Morrison, no jeho strela z 9. minúty skončila na žŕdke. V 17. minúte zazvonila konštrukcia bránky aj za Hanuljakom po strele Ďatelinku.

Úvod druhej tretiny nezachytili domáci a už po necelej minúte inkasovali z hokejky Šťastného. V 25. minúte napriahol od modrej čiary Ďatelinka a jeho tvrdá strela našla svoj cieľ – 0:2. Nitrania sa dokázali oklepať a v 27. minúte predviedli výbornú presilovú hru zakončenú gólom. Na jej konci bol bojovný Csányi, ktorý využil prihrávku Ráca – 1:2. Hostia boli nedisciplinovaní a „vyrobili“ až päť dvojminútových trestov. Avšak, „Corgoni“ ďalšie príležitosti na gól nepremenili.

V 46. minúte sa pekne presadil Fominych cez Ďatelinku, no zakončeniu chýbala razancia. Nitrania sa snažili o vyrovnanie a Bystrica sa sústredila na bránenie. Veľkú šancu mal v 52. minúte Šimun, ale Beskorowany dobrým zákrokom podržal Bystricu. Nitra skúsila aj hru bez brankára, no nebola úspešná. Hostia vďaka obetavosti v zadných radoch dokázali výsledok udržať a vybojovať tri body.

Marián Bažány, tréner Nitry: „Gratulujem súperovi k výhre. Mali sme dobrý začiatok, hrali sme s energiou. Hrali sme proti veľmi dobrému, hokejovému tímu. Bystrica má ťažkých hráčov, fyzicky zdatných. Myslím si, že dobrým korčuľovaním sme sa im dokázali vyrovnať. Nepodarilo sa nám ísť do vedenia. Na začiatku druhej tretiny sme ubrali a skúsené mužstvo ako Bystrica to využila. Musím vyzdvihnúť, že za stavu 0:2 sme sa zdvihli a vrátili k našej hre. Vytvorili sme si presilové hry, jednu sme aj využili. Presilovky sú dôležité v zápasoch, akým bol ten dnešný. Do poslednej tretiny sme išli s tým, aby sme držali systém a vytvárali si väčší tlak. Vytvorili sme si dobré šance na vyrovnanie, ale žiaľ, nepodarilo sa nám to. Celkovo som s prístupom a bojovnosťou spokojný. Máme na čom stavať.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Bol to dobrý zápas z oboch strán. Mali sme výborný forčeking, darilo sa nám dostávať puk do pásma. V prvej tretine sme hrali veľmi dobre v hre piatich na piatich. Druhá tretina bola ťažšia, pretože sme sa nechali príliš často vylučovať. V tretej tretine sme dobre blokovali strely súpera a podarilo sa nám to ubrániť.“

HK Nitra – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

• Góly: 27. Csányi (Rác, Rais) – 21. Šťastný (Hrnka, Brejčák), 25. Ďatelinka (Šoltés, Lunter)
  • Rozhodovali: Novák, Lokšík – Orolin, Synek
  • Vylúčení: 3:7
  • Presilovky: 1:1
  • 2666 divákov
  • Nitra: Hanuljak – Mezei, Morrison, Olsen, Versteeg, Pupák, Rais, A. Sloboda – Blackwater, Kerbashian, Hrušík – Scheidl, Kollár, Rác – Fominych, Čaládi, Csányi – Lušňák, Minárik, Šimun – Pätoprstý
  • Banská Bystrica: Beskorowany – Southorn, Mihalik, Ďatelinka, J. Brejčák, Nemčík, Biro, Petrinec – Lunter, Hickmott, Jääskeläinen – Šoltés, Bubela, Bartánus – Hrnka, Šťastný, Lamper – Kabáč, Gabor, Fafrák

V priloženej fotogalérii nájdete zábery zo zápasu!

HK Nitra - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 1:2