Barani sa z Liptova vracajú bez bodu: Nepomohlo ani striedanie brankárov

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš ukončili sériu piatich prehier a zdolali Banskú Bystricu 5:2 v štvrtkovom stretnutí 49. kola Tipos extraligy.

Ilustračný obrázok k článku Barani sa z Liptova vracajú bez bodu: Nepomohlo ani striedanie brankárov

Po góloch Hovorku v 17. a Walegu v 43. sekunde došlo k expresnému striedaniu v bránke hostí. Filipa Belániyho vystriedal Matej Gajan, ale ani on nepribrzdil rozbehnutých Liptákov. Už po 35 sekundách ho prekonal Michal Murček a po góle Lukáša Handlovského v 5. minúte bolo prakticky rozhodnuté. „Vynikajúci úvod a celá prvá tretina. Tá určila vývoj celého zápasu. Umnou a taktickou hrou sme to uhrali. Tešíme sa z víťazstva, za ktoré som veľmi rád. Verím, že nás to povzbudí k ďalším víťazstvám,“ povedal Jančuška. Pre jeho hráčov to bol prvý zápas od 28. decembra, ktorý odohrali práve na ľade Banskej Bystrice. Nový rok odštartovali ideálne a „baranom“ vrátili prehru 1:8. Naďalej sú však na poslednom 12. mieste tabuľky, za Novými Zámkami zaostávajú o bod.

Banskobystričania nenadviazali na utorňajšie víťazstvo nad Popradom 7:3 a Liptákom podľahli prvýkrát v sezóne. „Dnes vyhralo mužstvo, ktoré hralo 60 minút. Mikuláš hral výborne, veľmi dobre sa na nás pripravil. My sme do 15 minúty ani nevedeli, že hráme hokej. Bolo to 4:0 pre domácich a z nášho pohľadu sa s tým ťažko dalo niečo robiť. Mali sme síce nejaké šance, v tretej tretine sme sa mohli vrátiť do zápasu. Spravili sme však zbytočný faul. Dnes to bolo zaslúžené víťazstvo domácich,“ poznamenal Droppa.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC´05 Banská Bystrica 5:2 (5:1, 0:1, 0:0)

• Góly: 1. Hovorka (Handlovský, Ventelä), 1. Walega (Karpinnen, Salija), 2. Murček (Matúš Paločko, Jurík), 5. Handlovský (Kriška, Hovorka), 20. Ventelä (Handlovský, Hovorka) – 14. Ščerbak (Michaud, Výhonský), 36. Cardwell
  • Rozhodovali: T. Orolín, Baluška – M. Orolín, Jurčiak
  • Vylúčení: 3:6 na 2 min
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • bez divákov
  • Liptovský Mikuláš: Ivannikov – Ventelä, Varttinen, A. Salija, Mezovský, Krempaský, Pacalaj, S. Droppa – Hovorka, Kriška, Handlovský – Karppinnen, Walega, Obdržálek – J. Jurík, Murček, Matúš Paločko – J. Nemec, Haluška, Dunčko
  • Banská Bystrica: Belányi (1. Gajan) – Cardwell, Bačík, Boldižár, Crevier-Morin, Hudák, Kostromitin, Rákoš – Fossier, Berger, Galbavý – Bubela, Michaud, Ščerbak – Výhonský, Tamáši, Kabáč – Vašaš, Gabor, Melcher

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.