Bystrických hokejistov čakajú vyraďovacie boje v predkole play-off. Kedy skrížia hokejky s Trenčanmi?

Ilustračný obrázok k článku Barani sa o postup pobijú s Trenčanmi: ROZPIS zápasov predkola play-off je známy
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

V predkole play-off hokejovej Tipos extraligy narazí Trenčín na Banskú Bystricu a Košice sa stretnú s Novými Zámkami. Rozhodlo o tom nedeľné záverečné 50. kolo základnej časti. Známa je aj ďalšia štvrťfinálová dvojica, tretí Poprad sa stretne so šiestou Detvou. Hrať sa bude na tri víťazné zápasy.

Rozpis zápasov

Trenčianska Dukla si ustrážila siedmu priečku v tabuľke vďaka víťazstvu 5:3 v Poprade. Bystričania skončili po nedeľnej prehre so Slovanom 2:0 na desiatom mieste.

Ako dopadli ostatní?

Ôsme miesto obsadili Košice, ktoré v záverečnom kole prehrali v Nových Zámkoch 3:4 po predĺžení. Novozámočania zostali na deviatej priečke, takže tieto dva tímy na seba narazia aj v predkole (kvalifikácii) play-off. To štartuje v stredu 24. marca na ľadoch Trenčína a Košíc.

Poprad nedokázal v tabuľke predstihnúť druhé Michalovce a skončil v dlhodobej časti na treťom mieste. Michalovčania si poradili doma 4:1 s Nitrou, ktorá tak zostala na piatej priečke, čo znamená, že štvrťfinálovú sériu so štvrtým Slovanom začne v Bratislave. Už istý držiteľ Pohára Dušana Pašeka Zvolen, ktorý si zaistil prvenstvo v základnej časti už v piatkovom 49. kole, na záver uspel v Detve 4:3.

Sezóna sa v nedeľu skončila pre jedenásty Miškovec a dvanásty Liptovský Mikuláš. S ročníkom sa rozlúčili vzájomným súbojom, v ktorom vyhral DVTK na Liptove 5:3.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.