Barani opäť otočili nepriaznivý stav. V Miškovci sa nakoniec tešili z triumfu

Hokejisti Banskej Bystrice si v Tipsport Lige pripísali ôsme víťazstvo v sérii. V nedeľňajšom 40. kole Tipsport Ligy triumfovali na ľade DVTK Miškovec 4:1.

Ilustračný obrázok k článku Barani opäť otočili nepriaznivý stav. V Miškovci sa nakoniec tešili z triumfu

V Miškovci videli diváci zaujímavý hokej. Ako prvý musel zasahovať Beskorowany, domáci aj v ďalšom priebehu nepríjemne podkurovali obrane „baranov“. Najväčšiu šancu mal v úvodnom dejstve Vandane, ale brankár hostí podržal svoj tím.

Góly videli diváci až po prvej prestávke. Do vedenia išiel Miškovec, keď sa pred bránkou najlepšie zorientoval Beauviller. Šance mali potom oba tímy, ale v 33. minút Šille vyrovnal. Hostí gól nakopol, o necelé dve minúty neskôr totiž Hohman poslal slovenský tím do vedenia. Hráči Miškovca zareagovali po chybe obrany Banskej Bystrice a nájazdom Harrisona, ale Beskorowany vytiahol možno kľúčový zákrok zápasu. Vzápätí totiž Hohman opäť mieril presne a strelil tretí gól hostí.

V tretej tretine chceli domáci zvrátiť skóre, ale Beauviller po prihrávke Magosiho nezakončil presne. Duel sa potom už len dohrával, hostia si pohodlne strážili náskok, ktorý ešte dokázali zväčšiť. Dve minúty pred koncom dal definitívnu bodku za zápasom Hickmott.

DVTK Miškovec – HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

• Góly: 26. Beauviller (Rodman, Ross) – 33. Šille (Ďatelinka, Gabor), 34. Hohmann (Cardwell, Bubela), 38. Hohmann (Hickmott, Ďatelinka), 58. Hickmott (Hohmann)
  • Rozhodovali: Korba, Kalina – Jobbágy, Beniač
  • Vylúčenia: 3:5 na 2 min, navyše Nemčík (B. Bystrica) 10 min za nešportové správanie
  • Presilovky: 1:0
  • 1245 divákov
  • DVTK Miškovec: Adorján – Szirányi, Ross, Dudás, Göz, Vandane, Láda – Magosi, Galanisz, Rodman – Beauviller, Vas, Harrison – Kiss, Tousignant, Beach – Ritó, Miskolczi, Vojtkó
  • HC '05 Banská Bystrica: Beskorowany – Mihálik, Southorn, Cardwell, Ďatelinka, Brejčák, Nemčík, Zubák – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Lamper, Mlynarovič, Hrnka – Šille, Bubela, Bartánus – Gabor, Ihnačák, Kabáč – Fafrák