Barani nezvládli ani 2. zápas pod Tatrami. Séria s Popradom je vyrovnaná, FOTO

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 4. semifinálovom zápase Kaufland play off Tipsport ligy nad HC'05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch a vyrovnali stav série na 2:2.

V porovnaní s predošlým zápasom chýbali pre zranenia obranca domácich Brejčák a útočník hostí Šoltés. Hoci si Banskobystričania v 3. zápase vylámali zuby na brankárovi Vošvrdovi, v štvrtom stretnutí ho prekonali už v 6. minúte. Svoju hernú prevahu z úvodu zápasu zúročili do zásahu obrancu Marshalla, ktorý namieril presne spomedzi kruhov. O vyrovnanie sa v 9. minúte neúspešne pokúsil dorážajúci Paukovček, na opačnej strane neskóroval Lamper. V 15. minúte sa Buzzeo natlačil pred bránku hostí a jeho akciu dokončil Zagrapan – 1:1.

V úvode druhej časti mali Popradčania dve presilovky, hostia však početné nevýhody zvládli bez väčších problémov. V druhej tretine si oba tímy dávali pozor na defenzívu a hoci tímom nechýbalo nasadenie, gólových príležitostí bolo minimum. V 30. minúte neskóroval Higgs a gólom sa neskončili ani viaceré ofenzívne snahy „kamzíkov,“ ktorí sa viackrát dostali pred brankára Williamsa.

Taktický boj vo vysokom nasadení pokračoval aj v tretej tretine. V 45. minúte hrali domáci presilovku, no najväčšiu šancu v nej mali hostia. Selleck unikol do brejku, jeho príležitosť však zmaril brankár Vošvrda. Gól nepriniesli ani ďalšie strelecké pokusy na oboch stranách a tak nasledovalo predĺženie. Ani v ňom sa však o víťazovi nerozhodlo, hoci bližšie ku gólu boli strelecky aktívnejší hostia.

V samostatných nájazdoch boli úspešní Popradčania Abdul a Takáč, z Bystričanov nik, a tak sa domáci radovali z vyrovnania série na 2:2.

Roman Stantien, tréner HK Poprad: „Boli sme pripravení na to, že hostia na nás po včerajšej prehre ‚vyletia‘. Napriek tomu však boli najmä v úvode dôraznejší a razantnejší v súbojoch. Výborne nás však podržal brankár Vošvrda. Bolo veľmi dobre, že sme po inkasovanom góle nevypadli z hry, udržali sme si chladnú hlavu a pomerne rýchlo sme vyrovnali. To bolo pre ďalší priebeh zápasu dôležité. Potom sme už mohli dať ďalší gól aj z presiloviek, s tými sa však trápime celú sezónu. Ja však verím, že ich využijeme v správnom čase. Chlapcom skladám absolutórium za obetavosť, nasadenie a srdiečko. V samostatných nájazdoch to ‚Vošvrd‘ zavrel a chalani ma potešili dvomi gólmi. Do Bystrice sa pôjdeme pobiť o tretie víťazstvo.“

Dan Ceman, tréner HC '05 iClinic Banská Bystrica: „Mali sme dobrý štart do zápasu, najmä prvých desať minút. Išli sme do vedenia 1:0 a snažili sme sa držať hru čo najviac v útočnom pásme. Celkovo to bol veľmi kvalitný zápas, šance boli na oboch stranách. V samostatných nájazdoch boli šance 50 na 50, vyšlo to pre domácich. Je to kvalitná séria, v ktorej sa stretli dva vyrovnané tímy. Doma nás čaká dôležitý zápas.“

Jindřich Abdul, útočník HK Poprad, autor víťazného nájazdu: „Bol to úplne vyrovnaný zápas, ktorý bol o jednom góle. Došlo to až na nájazdy, v ktorých predviedol ‚Vošvrd‘ perfektný výkon a aj vďaka tomu sme vyhrali. Teraz sme psychicky hore a do Bystrice si ideme po ďalšie víťazstvo.“

Patrik Lamper, útočník HC '05 iClinic Banská Bystrica: „Nikto nečakal, že to bude ľahká séria. To sa aj potvrdzuje. V domácich zápasoch musíme hrať tak ako sme hrali v prvých dvoch dueloch série.“

HK Poprad – HC'05 iClinic Banská Bystrica 2:1 (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

• Góly: 15. Zagrapan (Buzzeo, Bondra), rozh. nájazd: Abdul – 6. Marshall (Selleck)
  • Rozhodovali: Baluška, Štefik – Synek, Gajan
  • Vylúčení: 1:4
  • Presilovky a oslabenia: 0:0