Barani doma prestrieľali Detvu. Southorn sa blysol 4 asistenciami, HLASY

Hokejisti Banskej Bystrice sú aj po 2. kole slovenskej Tipsport ligy 2019/2020 nezdolaní. V nedeľu si doma poradili s Detvou 5:2.

Ilustračný obrázok k článku Barani doma prestrieľali Detvu. Southorn sa blysol 4 asistenciami, HLASY

Hostia dostali už v 2. minúte príležitosť hrať presilovku, ale z dvojminútového vylúčenia Kabáča nevyťažili nič. V 7. min si na opačnej strane sadol na trestnú lavicu Jendroľ a „barani“ udelili súperovi lekciu z efektivity, keď po 68 sekundách skóroval Lamper. V 14. minúte mohol zdvojnásobiť vedenie Bystrice Róth, s jeho strelou spomedzi kruhov si však poradil brankár Petrík. V 14. minúte dostal hosťujúci Pač vyšší trest za vrazenie na mantinel. Domáci v závere prvej tretiny dostali početnú výhodu o dvoch hráčov, nevyužili ju, ale sedem sekúnd pred klaksónom sa dočkali – Sourthorn upravil na priebežných 2:0.

Po pokojnom úvode druhej časti hry sa domáci fanúšikovia potešili aj tretíkrát. Hickmott prihral voľnému Jääskeläinenovi a ten z ľavého kruhu prestrelil Petríka – 3:0. Po treťom zásahu domácich sa hra rozbehla, obaja brankári však podržali svoje tímy. Bystričania zľavili z tempa a v 33. minúte ich potrestal z protiútoku Zuzin. Detva sa dočkala aj druhého gólu, dve minúty pred koncom tretiny využil presilovku Podešva – 2:3.

V 46. minúte mohol domácim vrátiť dvojgólové vedenie Nemčík, no Petrík sa stihol presunúť a skvelým zákrokom podržal tím. Úradujúcemu majstrovi to vyšlo na druhý pokus, v 47. minúte sa druhýkrát v zápase presadil Jääskeläinen. O šesť minút neskôr sa domáci opäť radovali, keď sa o piaty zásah postaral Wahl a stanovil konečné skóre 5:2.

Hlasy po zápase

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „V prvej tretine sme boli lepším tímom, pretavili sme to do dvoch gólov. V druhej sme síce pridali tretí, ale prestali sme korčuľovať a súper nás prevýšil, bol lepší. S Detvou sme hrali takpovediac hore – dole a to sme nechceli. Nehrali sme náš hokej. Poučili sme sa však z toho a ešte k tomu aj brali napokon tri body. V tomto ohľade to bolo dobré.“

Josef Turek, tréner Detvy: „Povedali sme si, že musíme vstúpiť do zápasu disciplinovane, ale to sa nepodarilo. Ponúkli sme súperovi presilovky a prehrávali sme 0:2. Druhú tretinu sme hrali výborne, boli sme lepším tímom, hoci sme dostali tretí gól, znížili sme napokon stav na 3:2 a mali sme lepší pohyb. V poslednej časti hry sme chceli ísť do vyrovnania, ale nepodarilo sa nám to. Vyrobili sme hlúpy faul a nasledoval gól na 4:2, ktorý nás zlomil. Piaty gól sme inkasovali po nepokrytí hráča medzi kruhmi. Nemôžeme proti takémuto kvalitnému súperovi hrať vo štvorici. Musíme hru udržať v piatich ak chceme pomýšľať na lepší výsledok.“

Jordon Southorn, obranca B. Bystrice, štyri asistencie v zápase: „Začali sme dobre, dali sme rýchle góly, takto by sme chceli začať každý zápas. Potom sme mali niekoľko vylúčení, ale ustáli sme oslabenia. Dokázali sme sa otriasť po dvoch inkasovaných góloch súpera a v tretej tretine sme spravili všetko pre to, aby sme vyhrali a vedenie si postrážili. Som rád, že sme sa presadili v presilovkách. Trénovali sme ich, a tak som si mohol aj ja pripísať nejaké kanadské body. Najdôležitejší je však tímový úspech.“

HC'05 iClinic Banská Bystrica – HC 07 WPC Koliba Detva 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

• Góly: 9. Lamper (Southorn, Šoltés), 20. Southorn (Wahl), 26. Jääskeläinen (Southorn, Hickmott), 47. Jääskeläinen (Southorn, Wahl), 53. Wahl (Hickmott) – 33. Zuzin (Chovan), 39. Podešva (J. Sýkora, Žilka)
  • Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Pač (Detva) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 3:1
  • Oslabenia: 0:0
  • Rozhodovali: Adamec, Valach – Durmis, Jurčiak
  • 2334 divákov
  • HC'05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – J. Brejčák, Southorn, Biro, Mihálik, Ďatelinka, Nemčík, Petrinec – Hickmott, Wahl, Šoltés – Lamper, Hrnka, Jääskeläinen – Fafrák, Tamáši, Bartánus – Róth, Gabor, Kabáč
  • HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík – Chovan, Golian, Andersons, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Kuklev, Pač – Zuzin, P. Valent, Ščurko – Žilka, Podešva, J. Sýkora – Král, Gašpar, M. Surový – Török, V. Fekiač, Čenka