Jakub Forgács Kultúra

Banskobystrické kultúrne leto láka PROGRAMOM: Medzi NOVINKAMI sú festival aj dizajn market

Pod Urpínom sa v najbližších mesiacoch môžeme tešiť na poriadnu dávku podujatí. Na svoje si prídu malí aj veľkí.

Ilustračný obrázok k článku Banskobystrické kultúrne leto láka PROGRAMOM: Medzi NOVINKAMI sú festival aj dizajn market
1
Galéria
Zdroj: TASR

Banskobystrické kultúrne leto v meste pod Urpínom prináša každoročne od júna do septembra bohatý program pre všetky vekové kategórie. „Banskobystri­čania, Banskobystričanky a všetci návštevníci mesta si tak môžu vybrať z pestrej ponuky koncertov, divadelných predstavení, výstav i komentovaných prehliadok Banskej Bystrice či jej kostolov,“ uviedla samospráva na sociálnej sieti.

Program pre malých aj veľkých

Banskobystrické kultúrne leto odštartuje vo štvrtok 13. júna otváracím koncertom Hudba pre dva sláky v Robotníckom dome. „Novinkou kultúrneho leta bude jeden deň divadelno-hudobného festivalu Mičinský pitvor (21. jún od 16:30 hod. pri Barbakáne na Námestí Š. Moysesa) a tešiť sa môžete aj na nový formát podujatia – dizajn market pod názvom Šiik, vďaka ktorému sa na Starej Tržnici a v areáli Barbakánu predstavia lokálni dizajnéri so svojimi značkami (6. júl),“ píše samospráva.

Obľúbené Sídliskové večerníčky potešia malých aj veľkých, ktorí majú radi veselé divadelné predstavenia pod holým nebom a milovníkov historických vozidiel poteší 3. augusta Grand Retro Show

„Festival Voľné pódium dáva opäť priestor predovšetkým umelcom s vlastnou autorskou tvorbou, aby predviedli svoj talent (9. – 10. august),“ spomína mesto, ktoré pripravuje aj letné prehliadky mesta a kostolov a vyvrcholením bude tradičný 366. Radvanský jarmok, ktorý sa uskutoční v dňoch 5. až 8.

Podrobný program Banskobystrického kultúrneho leta nájdete v priloženej galérii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Banskobystrické kultúrne leto 2024
1
Galéria
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM