Správy

Fakulty banskobystrickej univerzity prešli na dištančnú formu vzdelávania

Každá fakulta má vytvorený krízový štáb, na ktorý boli vedením univerzity delegované silné kompetencie a zodpovednosti za organizáciu prevádzky.

Ilustračný obrázok k článku Fakulty banskobystrickej univerzity prešli na dištančnú formu vzdelávania
Zdroj: TASR/AP

Výučba na dennom štúdiu v zimnom semestri akademického roka 2020/2021 na Univerzite Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici sa začala 28. septembra prevažne prezenčnou metódou výučby na všetkých fakultách UMB okrem právnickej, ktorá ju realizuje v tomto semestri plne dištančnou formou.

Univerzita zdôrazňuje, že od 12. októbra nastala zmena v metóde výučby aj na ostatných fakultách. Informuje o tom univerzita na svojej webovej stránke v súvislosti s opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu.

Ide o ekonomickú, tiež Fakultu politických vied a medzinárodných vzťahov UMB, rovnako o filozofickú, pedagogickú a fakultu prírodných vied.

Každá fakulta má vytvorený krízový štáb, na ktorý boli vedením univerzity delegované silné kompetencie a zodpovednosti za organizáciu prevádzky. Nastavenie vzdelávacieho procesu v súlade s odporúčaniami ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu, Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici a tiež v súlade s opatreniami prijatými na úrovni vedenia UMB, je v kompetencii dekanky a dekanov fakúlt,“ uvádza univerzita na webe.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM