Správy Samospráva

Ako sú cestári v kraji pripravení na zimu? Vodičom pomôže aj šikovná služba

Zamestnanci BBRSC v rámci zimnej údržby zabezpečujú zjazdnosť takmer 2 455 kilometrov ciest druhej a tretej triedy, ktoré vlastní kraj.

Ilustračný obrázok k článku Ako sú cestári v kraji pripravení na zimu? Vodičom pomôže aj šikovná služba
Zdroj: TASR

Obyvatelia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) môžu aktuálnu zjazdnosť vybraných úsekov ciest v kraji sledovať prostredníctvom on-line kamier. Upozorňuje na to Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu BBSK s tým, že dostupné sú na http://www.zjazdnostbbrsc.sk/kamery.

„O bezpečný stav vozoviek v rámci BBSK sa stará Banskobystrická regionálna správa ciest (BBRSC). Prípravy na nadchádzajúcu zimnú sezónu už vykonala v uplynulých týždňoch. Zamestnanci BBRSC navážali posypový materiál a pripravovali techniku. Spoločnosť v tomto roku nakúpila 19 120 ton chloridu sodného, 21 900 ton inertného posypového materiálu a 288 ton chloridu horečnatého,“ uviedla hovorkyňa.

Zamestnanci BBRSC v rámci zimnej údržby zabezpečujú zjazdnosť takmer 2 455 kilometrov ciest druhej a tretej triedy, ktoré vlastní kraj. Okrem toho aj približne na 612 kilometrov ciest prvej triedy, ktorých vlastníkom je štát.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie