Jakub Forgács Správy

Ako môžu voliť pacienti na nemocničnom lôžku? V Bystrici majú takéto možnosti

Podmienkou na účasť vo voľbách je hlasovací preukaz, ktorý si pacienti mohli vybaviť v mieste svojho trvalého bydliska, prípadne trvalý pobyt na území okrsku.

Ilustračný obrázok k článku Ako môžu voliť pacienti na nemocničnom lôžku? V Bystrici majú takéto možnosti
Zdroj: TASR

Pacienti hospitalizovaní v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici budú môcť svoj hlas v sobotu (29. 2.) v parlamentných voľbách odovzdať v čase od 10:00 do 12:00 v monobloku B2 v miestnosti s číslom dverí 1070 na 10. poschodí. Informuje o tom nemocnica na sociálnej sieti.

Aj do prenosnej urny

„V tomto čase bude pacientom umožnené voliť v spomínanej miestnosti alebo do prenosnej urny pri ich lôžku. Pacienti v starom nemocničnom areáli, kde je oddelenie infektológie a psychiatrická klinika, majú možnosť hlasovať len do prenosnej volebnej urny,“ uvádza nemocnica.

Ako zdôrazňuje, v prípade záujmu voliť je potrebné informovať personál oddelenia, ktorý má kontakty na členov okrskovej komisie a môže ich privolať.

Podmienkou hlasovací preukaz

Podmienkou na účasť vo voľbách je hlasovací preukaz, ktorý si pacienti mohli vybaviť v mieste svojho trvalého bydliska, prípadne trvalý pobyt na území okrsku.

„Volebná miestnosť na Univerzite Mateja Bela, volebný okrsok č. 1, zabezpečuje voľby do prenosnej schránky pre voličov s hlasovacími preukazmi v Rooseveltovej nemocnici a v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou Banská Bystrica. Volebná miestnosť na Základnej škole Trieda SNP 20, okrsok č. 7, zasa zabezpečuje voľby do prenosnej schránky pre voličov s hlasovacími preukazmi v Stredoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb a v tzv. ‚starej nemocnici‘, kde je infekčné oddelenie a psychiatria,“ dopĺňa hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM