Jakub Forgács Kultúra

Ako môžete prežiť víkend v Bystrici? Výber podujatí na voľné dni

Pred nami sú voľné víkendové dni. A aké akcie sa počas soboty a nedele oplatí v našom meste a okolí zažiť? Tu sú naše tipy.

Ilustračný obrázok k článku Ako môžete prežiť víkend v Bystrici? Výber podujatí na voľné dni
25
Galéria

AKADEMICKÁ BANSKÁ BYSTRICA 2019

9. – 12. mája, Aula Beliana UMB

18. ročník medzinárodného súťažného festivalu vysokoškolských a stredoškolských speváckych zborov – Akademická Banská Bystrica (ABB). Festival sa organizuje každý druhý rok. Svojím významom presahuje hranice Slovenska a je súčasťou kultúrnej spolupráce v Európe.

ČAROVNÁ FLAUTA

10. mája o 18:30, Štátna opera

Posledné divadelné dielo hudobného génia W. A. Mozarta sa stalo jednou z najfrekvento­vanejších opier na svete. Čarovná flauta je pritom dielo „dobového strihu” − vychádza z tradície singspielu, spevohry kombinujúcej spievané a hovorené pasáže.

HÝB SA!

11. mája o 13:00, Park pod Pamätníkom SNP

Príď si spríjemniť sobotné popoludnie tým, že sa naučíš ako a prečo robiť niečo pre svoje telo. V krátkom orientačnom behu (poprípade chôdzi) plnom stanovíšť sa naučíš základy parkouru, freerunu, jógy a mnoho podobných.

TIBOR FELEDI KAIROS

11. mája o 19:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Tibor Feledi Kairos Quintet prezentuje vo svojej hudbe originálne kompozície inšpirované tradíciou slovenských detských piesní v netradičnom prepojení so súčasným progresívnym jazzom. Debutový album „Common Playgrounds“ získal cenu „Jazzový album roka“ v ocenení Radio_Head Awards 2018.

FARBATOLÁRIUM

12. mája o 10:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Tretie pokračovanie jedinečného interaktívneho divadelného projektu pre batoľatá a ich rodičov.

ČO STE MOŽNO (NE)VEDELI O BYSTRICKOM NÁMESTÍ

12. mája o 13:00, Námestie SNP

V rámci dvojhodinového podujatia budú mať návštevníci aj obyvatelia mesta opäť príležitosť dozvedieť sa fakty a zaujímavosti o bystrickom námestí, ako aj zaujímavosti o bystrických produktoch.

MÁJOVÉ POTULKY MESTOM – ŽIDOVSKÝ CINTORÍN VČERA A DNES

12. mája o 14:00, Námestie SNP

Židovská komunita výrazným spôsobom ovplyvnila spoločenský a hospodársky život v Banskej Bystrici. O tom, kde svojich blízkych pochovávali, akým spôsobom, prečo im nezapaľujú sviečky na náhrobných kameňoch a ďalšie informácie sa návštevníci dozvedia na potulkách po židovskom cintoríne na Rudlovskej ceste.

AKO SA CHYTÁ RADOSŤ

12. mája o 16:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Sezóna „V znamení snov“ prináša nový titul pre deti od štyroch rokov. Návrat k riekankám a básničkám, z tvorby vynikajúceho českého básnika Františka Hrubína.

KONCERT KU DŇU MATIEK

12. mája o 18:00, Štátna opera

Zaznejú známe i menej známe operné, operetné a populárne melódie v podaní členov zboru a orchestra Štátnej opery.

Pozrite si v našej fotogalérii, aké stroje mohli Bystričania obdivovať počas jubilejného 30. ročníka Stretnutia generácií!

Foto: ilustračné

OBRAZOM: Veterány na Štiavničkách pritiahli pozornosť Bystričanov aj cezpoľných
25
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie