Aj vy by ste chceli rozhodovať o mestských peniazoch? 20 000 eur opäť v rukách Bystričanov

Mať dobrý nápad, získať naň financie a uskutočniť ho. Takáto možnosť sa opäť ponúka Banskobystričanom. Tentoraz aj s niekoľkými novinkami.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Aj vy by ste chceli rozhodovať o mestských peniazoch? 20 000 eur opäť v rukách Bystričanov
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Banskobystričania majú opäť šancu rozhodnúť, kto v novom ročníku získa 20 000 eur z participatívneho rozpočtu mesta. Prvé diskusné fórum sa uskutoční v stredu 2. decembra o 17:00 vo veľkej sále magistrátu, kde zhodnotia minulý ročník participatívneho rozpočtu a zároveň vyhlásia nový, druhý ročník.

„Novinkou tohto ročníka je, že uchádzať sa o finančné prostriedky môžu nielen občania nad 15 rokov s trvalým bydliskom v Banskej Bystrici, ale aj ľudia s prechodným pobytom v meste pod Urpínom alebo študenti, ktorí sa tam vzdelávajú,“ uviedol Miroslav Šimkovič z Koordinačnej rady participatívneho rozpočtu.

Podľa nového štatútu bude toto fórum priestorom pre verejnú prezentáciu a zhodnotenie projektov, ktoré boli zrealizované.

„Bude tiež priestorom pre vyhlásenie nového ročníka participatívneho rozpočtu a určenie tematických skupín, v rámci ktorých sa budú môcť záujemcovia stretávať, pripravovať projekty a diskutovať o nich predtým, než ich predložia do výberového procesu na druhom diskusnom fóre,“ doplnila Eva Ščepková z koordinačnej ra­dy.

Čítajte tiež:

Veľká obnova nebola žiadna sranda, toto hovorí jasnou rečou: 10 zaujímavostí z rekonštrukcie Robotníckeho domu

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame