20 000 eur na nápady v Bystrici. Jedinečná príležitosť, ako získať podporu

Aj vy premýšľate, odkiaľ pokryť náklady na váš projekt? V rukách Bystričanov je vďaka participatívnemu rozpočtu opäť poriadny balík peňazí!

Jakub Forgács

Ak máte nápad, nezúfajte. Už onedlho budete môcť zabojovať o podporu priamo od mesta! Prvé diskusné fórum participatívneho rozpočtu sa uskutoční v stredu 23. novembra 2016 o 17:00 vo Veľkej sále Mestského úradu. Cieľom podujatia je zhodnotiť minulý ročník participatívneho rozpočtu a vyhlásiť v poradí už štvrtý ročník, v ktorom rozhodujú Bystričania o použití sumy 20 000 eur.

„Diskusné fórum je otvorené nielen pre občanov nad 15 rokov s trvalým bydliskom v Banskej Bystrici, ale aj ľudí s prechodným pobytom v Banskej Bystrici a študentov študujúcich v Banskej Bystrici,“uvádza Miroslav Šimkovič z Koordinačnej rady participatívneho rozpočtu.

Toto fórum je priestorom pre zhodnotenie projektov, ktoré boli v tomto ročníku zrealizované z Mestom vyčlenenej čiastky. „Je tiež priestorom pre vyhlásenie nového ročníka participatívneho rozpočtu a určenie tematických skupín, v rámci ktorých sa budú môcť záujemcovia stretávať a pripravovať projekty a diskutovať o nich predtým, než ich predložia do výberového procesu na Druhom diskusnom fóre. Na tomto fóre taktiež prebehne verejná voľba novej Koordinačnej rady participatívneho rozpočtu,“ dopĺňa Eva Ščepková z Koordinačnej rady participatívneho rozpočtu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame