Hokejisti Banskej Bystrice prehrali v 2. kole Tipos extraligy na domácom ľade s Michalovcami 2:3.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Karhula po prehre s Michalovcami: Je začiatok sezóny, chyby sa stávajú, FOTO
9
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Hostia o svojej výhre rozhodli v 56. minúte gólom amerického krídelníka Dannyho Kristoa, hoci v záverečnej perióde dominovali hráči spod Urpína.

"Prvá tretina bola od nás dobrá. Mali sme šance, ale dali sme len jeden gól, mohli sme dať ďalší jeden – dva navyše. Druhá tretina nám nevyšla, súper nás prehrával až príliš ľahko. Začali sme sa nechávať vylučovať. Tretia tretina bola vyrovnaná, spravili sme však chybu a stálo nás to veľa. Je začiatok sezóny, chyby sa stávajú,“ uviedol po prehre banskobystrický tréner Antti Karhula.

Tesná prehra 2:3 mrzela aj autora prvého gólu Banskej Bystrice v nedeľnom stretnutí Alexa Tamášiho, ktorý v mixzóne povedal: "Prehra zamrzí. Myslím si, že prvú tretinu sme odohrali dobre, bola najkvalitnejšia spomedzi všetkých vrátane i minulého zápasu. Neviem, čo sa udialo v druhej tretine. Ako keby sme vypli a mysleli, že to príde samé. Musíme sa z toho poučiť. Mali sme tam aj zbytočné vylúčenia, podobne ako tomu bolo aj v prvom zápase sezóny. Musíme si trošku vstúpiť do svedomia. V tretej tretine mal súper viac šťastia, odrazili sa im na hokejky nejaké puky, nám naopak nie. Na to sa však nemôžeme vyhovárať. Aj v tretej tretine sme mali veľa šancí, ktoré by sme mali premieňať. Stále je však pred nami ešte 48 zápasov v súťaži, takže musíme to hodiť za hlavu a sústrediť sa na to, čo nás čaká.“

Michalovský kouč Tom Coolen si víťazstvo v Banskej Bystrici vážil. Aj on si totiž dobre uvedomoval, že tak ako jeho tím vyhral, mohol aj prehrať. K stretnutiu pod Urpínom uviedol: "Oba tímy mohli vyhrať, bolo to vyrovnané. Nielen my, ale aj domáci mali šance. Našťastie pre nás sme našli cestu ako streliť tretí gól a potom sme už ubránili víťazstvo. Cením si tri body z vonku, nie je ľahké vyhrať v Banskej Bystrici. Hovoril mi to hráči a presvedčil som sa o tom i ja. Súper má naozaj kvalitný tím.“

HC ´05 Banská Bystrica – Dukla Ingema Michalovce 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

• Góly: 19. Tamáši, 33. Sojka (D. Jendek) – 27. Matúš Paločko (Kristo, Osburn), 38. Puliš (Buc, Suja), 56. Kristo (Mihálik, Winquist). Rozhodovali: Výleta, M. Novák – Vyšný, Frimmel
  • Vylúčenia: 5:4
  • Presilovky: 0:1
  • Oslabenia: 1:0
  • 1 964 divákov
  • Banská Bystrica: Rahm – Björkung, Bačik, Pavlin, Matej Bača, Luža, Holenda, Frídel – Urbánek, Kontos, J. Sukeľ – Troock, Gabor, Kabáč – R. Gašpar, Tamáši, Šoltés – Výhonský, Sojka, D. Jendek
  • Michalovce: Vošvrda – Štajnoch, Hammond, Osburn, Macejko, Michalčin, Mihálik – Puliš, Suja, Buc – Kristo, Winquist, Matúš Paločko – Žitný, Galamboš, Bezúch – Vašaš, Bjalončík, Chalupa

Zábery zo zápasu nájdete v priloženej fotogalérii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

V OBRAZOCH: Barani nezvládli prvý zápas sezóny s Michalovcami