Senzačné! Zvolen vyrovnal SÉRIU. Kmeč: Potrebovali sme dať viac než jeden gól

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili vo štvrtom semifinálovom zápase play off Tipos extraligy na ľade HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Senzačné! Zvolen vyrovnal SÉRIU. Kmeč: Potrebovali sme dať viac než jeden gól
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Hostia nastúpili s cieľom vyrovnať stav série a tieto zámery začali napĺňať od 3. minúty, keď sa gólovo presadil nepokrytý Stupka – 0:1. V 13. minúte vyrovnal Belluš, ktorý sa presadil v presilovke a dosiahol svoj prvý gól v drese Spišskej Novej Vsi. Ešte do prestávky však Zvolenčania získali späť tesný náskok, keď sa po Zuzinovej akcii presadil Messner – 1:2. Dôležitý gól na 1:3 strelili hostia už dve minúty po prestávke po tom, čo obranca Mudrák vyťažil zo zakrytého výhľadu brankára Melicherčíka. Domáci sa snažili o kontaktný gól, ale obrana hostí ich nepúšťala do nebezpečných situácií. Diváci nevideli ďalší gól ani počas hry Spišiakov bez brankára.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HKM Zvolen 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

• Góly: 13. Belluš (Majdan, Verbeek) – 3. Stupka (Turnbull, Fekiač), 19. Messner (Zuzin, Huntebrinker), 22. Mudrák (Viedenský)
  • Rozhodovali: Snášel, Korba – Bogdaň, Gegáň
  • Vylúčení: 4:7 na 2 min.
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0
  • Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Žiak, Valach, Romaňák, Beaudry, Ulander, Groch – Rapáč, Bortňák, Vandas – Verbeek, Kerbashian, Majdan – Giľák, Myklucha, Nellis – Belluš, Vartovník, Džugan
  • Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Hanna, Čulík – Zuzin, Viedenský, Bondra – Jedlička, Huntebrinker, Sideroff – Marcinek, Šiška, Csányi – Stupka, F. Fekiač, Turnbull
  • Stav série: 2:2

Hlasy po zápase nájdete na nasledujúcej strane.