Rôzne

Tohto roku oslávili Sekierčania svoje dni športovo. Hlavná súťaž v behu a volejbale prilákala množstvo účastníkov. Ako sa darilo najlepším?

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Sídliskové dni na Sekieri plné športu: Lákali beh okolo priehrady aj volejbal
Zdroj: Mesto Zvolen

Uplynulú sobotu zažili Sekierčania svoj sviatok. Pomyselné sídliskové dni boli plné programu pre deti i dospelých, no všetkému kraľoval šport. Beh okolo Vodnej nádrže Môťová či turnaj v plážovom volejbale Aqua Beach Open prilákali desiatky športovcov z radov amatérov i športových klubov.

Na bežeckú trať v dĺžke 7,7 kilometra s prevýšením 149 metrov v krásnej scenérii Môťovskej priehrady sa vydalo po hromadnom štarte 144 bežcov. Do cieľa prvý dobehol v rekordnom čase 00:27:44,30 Dušan Krajčovič z klubu Svetielko nádeje Banská Bystrica. Najlepšou ženou bola juniorka Barbora Šimonová z klubu AK Lučatín v čase 00:36:02,10. Ak­tívnou účasťou na podujatí potešili zvolenské bežecké legendy Milan Krajči a Anton Gombár.

Turnaja v plážovom volejbale sa zúčastnilo dokopy 16 družstiev. Do finále sa prebojovalo družstvo Pedro v zložení Palko Bartík s Milkou Slúkovou a družstvo BaCha v zložení Tomáš Bambura s Ivanou Chamulovou. Triumf si po vyrovnanom zápase nakoniec tesne vybojovalo družstvo BaCha.