Kto zostal tesne pred bránami zastupiteľstva?
Vo včerajších komunálnych voľbách boli zaznamenané aj viaceré veľmi tesné výsledky. Niektorým kandidátom na poslancov totiž účasť v budúcom zastupiteľstve ušla len o niekoľko hlasov. Zaujímavé je aj umiestnenie Mariana Kotlebu, ktorý vo voľbe primáto
[color=#0000ff]Koľko hlasov získali kandidáti na primátora?[/color]
- Ivan Apfel – nezávislý kandidát – 133 hlasov
- Martin Baník – SDKÚ – DS, SaS, KDS – 210 hlasov
- Peter Gogola – nezávislý kandidát – 13 842 hlasov
- Zdenko Haring – nezávislý kandidát – 145 hlasov
- Milan Kepeňa – Slobodné Fórum – 155 hlasov
- Marián Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko – 848 hlasov
- Jozef Sásik – Slovenská ľudová strana – 79 hlasov
- Ľubomír Vážny – SMER – SD, SNS, ĽS – HZDS – 10 443 hlasov
Súčet platných hlasov: 25 855
[color=#0000ff]Aký bol rozdiel medzi posledným zvoleným poslancom v obvode a troma kandidátmi „pod čiarou“?[/color]
1. volebný obvod:
//Posledný zvolený kandidát:// Marian Hlaváč MUDr. – SMER – SD, SNS, ĽS – HZDS – 850 hlasov
Nezvolení kandidáti „pod čiarou“: Stanislav Mika Ing. arch. – SDKÚ – DS, SaS, KDS – 836 hlasov Peter Čellár MUDr. – SMER – SD, SNS, ĽS – HZDS – 763 hlasov Martin Šikula Ing. – SDKÚ – DS, SaS, KDS – 758 hlasov
2. volebný obvod:
//Posledný zvolený kandidát:// Peter Bielik MUDr., PhD. – SMER – SD, SNS, ĽS – HZDS – 694 hlasov
Nezvolení kandidáti „pod čiarou“: Lucia Hudecová JUDr. – SDKÚ – DS, SaS, KDS – 475 hlasov Stanislav Čársky MUDr., PhD. – SMER – SD, SNS, ĽS – HZDS – 428 hlasov Henrieta Petrincová – Nezávislý kandidát – 400 hlasov
3. volebný obvod:
//Posledný zvolený kandidát:// Marcel Pecník PhDr. – SMER – SD, SNS, ĽS – HZDS – 399 hlasov
Nezvolení kandidáti „pod čiarou“: Peter Šuna Bc. – Nezávislý kandidát – 337 hlasov Roman Miartuš – Nezávislý kandidát – 328 hlasov Radoslav Lukaj Mgr., Ing. – SDKÚ – DS, SaS, KDS – 313 hlasov
4. volebný obvod:
//Posledný zvolený kandidát:// Igor Kašper Ing. – Nezávislý kandidát – 301 hlasov
Nezvolení kandidáti „pod čiarou“: Jozef Haško Ing. – KDH, MOST – HÍD – 290 hlasov Peter Cibuľa Ing. – Nezávislý kandidát – 262 hlasov Miroslav Greško – SDKÚ – DS, SaS, KDS – 258 hlasov
5. volebný obvod:
//Posledný zvolený kandidát:// Marta Gajdošíková Mgr. – Nezávislý kandidát – 523 hlasov
Nezvolení kandidáti „pod čiarou“: Vladimír Baláž MUDr., PhD. – SMER – SD, SNS, ĽS – HZDS – 457 hlasov Zuzana Miadoková JUDr. – SDKÚ – DS, SaS, KDS – 421 hlasov Jozef Medveď doc., Ing., PhD. – SMER – SD, SNS, ĽS – HZDS – 399 hlasov
6. volebný obvod:
//Posledný zvolený kandidát:// Pavol Legíň MUDr. – SMER – SD, SNS, ĽS – HZDS – 1 287 hlasov
Nezvolení kandidáti „pod čiarou“: Ida Cabanová JUDr. – SMER – SD, SNS, ĽS – HZDS – 1 234 hlasov Zdenko Haring Ing. – Nezávislý kandidát – 1 207 hlasov Branislav Slaný Ing. – SDKÚ – DS, SaS, KDS – 1 097 hlasov
7. volebný obvod:
//Posledný zvolený kandidát:// Martin Turčan Ing. – SDKÚ – DS, SaS, KDS – 1 093 hlasov
Nezvolení kandidáti „pod čiarou“: Martin Klus doc., PhDr., PhD. – Nezávislý kandidát – 1 056 hlasov Marian Kotleba Mgr. – Ľudová strana Naše Slovensko – 1 050 hlasov Diana Vigašová Mgr., Bc. – SDKÚ – DS, SaS, KDS – 1 048 hlasov
gr