FOTO: Nad Bystricou lietali lyžiari. Pretekári spod Urpína s viacerými triumfami

Viacerí z nás si na lyžovačku ešte musia počkať. V Bystrici sa lyžiari predviedli už koncom októbra a bolo sa veru na čo pozerať.

Skokanský areál Žlté Piesky Banská Bystrica hostil v sobotu Letné Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska v Skoku na lyžiach a Severskej kombinácii. Počas pretekov sa v Skoku na lyžiach predstavilo 80 a v Severská kombinácia 31 pretekárov zo Slovenska, Česka a Poľska.

Víťazov dekorovali Martina Molnárová – ambasádorka Európskeho mesta športu pre mesiac október, Jozef Hýsek – niekoľkonásobný Majster sveta v kategórii Masters (veterán) a Ján Tánczoš – bývalý skokan na lyžiach a riaditeľ preteku. Kto všetko sa postavil na stupienky víťazov?

Skoky – 8 kategórií

K3 Predžiaci

  • 7 pretekárov – najmladší pretekár 3-ročný Zian Zelenčík (KPSL BB).

K19 Žiačky 2011 – 2008 – 6 pretekárok

  • 1. miesto – Zara Zelenčík (SVK) r.2011
  • 2. miesto – Ella Wittmannová (SVK) r.2009
  • 3. miesto – Sára Merendová (CZE) r.2008

K19 Žiaci 2011 – 2008 – 15 pretekárov

  • 1. miesto – Ciencala Tymoteusz (POL) r.2008
  • 2. miesto – Křenek Adam (CZE) r.2009
  • 3. miesto – Huntoš Jakub (SVK) r.2008

K38 Žiačky 2005–2007 – 6 pretekárok

  • 1. miesto – Indráčková Anežka (CZE) r.2006
  • 2. miesto – Mesíková Tamara (SVK) r.2006
  • 3. miesto – Horká Karolína (CZE) r.2006

K38 Žiaci 2005–2007 – 19 pretekárov

  • 1. miesto – Škarka Daniel (CZE) r.2006
  • 2. miesto – Křenek Filip (CZE) r.2005
  • 3. miesto – Šikola Matěj (CZE) r.2005

K63 Juniorky 2004 –1998 – 8 pretekárok

  • 1. miesto – Weinlichová Simona (CZE) r.2000
  • 2. miesto – Ulrichová Klára (CZE) r. 2004
  • 3. miesto – Šidlová Viktória (SVK) r.2001

K63 Juniori 2004 –1998 – 20 pretekárov

  • 1. miesto – Holub Benedikt (CZE) r.2000
  • 2. miesto – Vaverka Petr (CZE) r.2003
  • 3. miesto – Selcer Radek (CZE) r.2001

K63 Veteráni – 9 pretekárov

  • 1. miesto – Štefanovie René (SVK) r.1985
  • 2. miesto – Kantor Marcel (CZE) r. 1975
  • 3. miesto – Černý Filip (SVK) r.1997

Výsledky Majstrovstiev Slovenska v Skoku na lyžiach

K19 Žiačky 2011 – 2008

  • 1. miesto – Zara Zelenčík (KPSL BB), r.2011, (16,5m a 17,5m)
  • 2. miesto – Ella Wittmannová (ŠKL BB), r.2009 (15m a 16m)
  • 3. miesto – Zuzana Huntošová (KPSL BB), r.2010 (11m a 10,5m)

K19 Žiaci 2011 – 2008

  • 1. miesto – Jakub Huntoš (KPSL BB), r.2008, (17m a 17m)
  • 2. miesto – Teodor Bezúch (SKI Club Selce), r.2009 (15,5m a 15,5m)
  • 3. miesto – Michal Valach(ŠKL BB) , r.2009 (15,5m a 16m)

K38 Žiaci 2005 – 2007

  • 1. miesto – Jakub Obšajsník (KPSL BB), r.2005, (33m a 33m)
  • 2. miesto – Hektor Kapustík (KPSL BB), r.2007 (33,5m a 31,5m)
  • 3. miesto – Martin Šidlo (KPSL BB) , r.2006 (31,5m a 32m)

K63 Juniorky 2004 –1998

  • 1. miesto – Viktória Šidlová (ŠK Kartík BB), r.2001, (46m a 53,5m)
  • 2. miesto – Nina Bezúchová (SKI Club Selce), r.2001 (50,5m a 47m)
  • 3. miesto – Tamara Mesíková (SKI Club Selce) , r.2006 (42m a 37m)

K63 Juniori 2004 –1998

  • 1. miesto – Erik Kapiáš (KPSL BB), r.2004, (36,5m a 46,5m)
  • 2. miesto – Jakub Obšajsník (KPSL BB), r.2005, (33,5m a 36,5m)
  • 3. miesto – Martin Šidlo (KPSL BB) , r.2006 (35m a 35m)

Severská kombinácia

1 km Žiačky 2011 – 2008

  • 1. miesto – Zara Zelenčík (SVK)
  • 2. miesto – Zuzana Huntošová (SVK)

1 km Žiaci 2011 – 2008

  • 1. miesto – Ciencala Tymoteusz (POL)
  • 2. miesto – Křenek Adam (CZE)
  • 3. miesto – Bezúch Teodor (SVK)

1,5 km Žiačky 2005 – 2007

  • 1. miesto – Mesíková Tamara (SVK)
  • 2. miesto – Indráčková Anežka (CZE)
  • 3. miesto – Horká Karolína (CZE)

1,5 km Žiaci 2005 – 2007

  • 1. miesto – Škarka Daniel (CZE)
  • 2. miesto – Křenek Filip (CZE)
  • 3. miesto – Šikola Matěj (CZE)

2 km Juniorky 2004 –1998

  • 1. miesto – Weinlichová Simona (CZE)
  • 2. miesto – Šidlová Viktória (SVK)
  • 3. miesto – Fadrhonsová Hana (CZE)

2km Juniori 2004 –1998

  • 1. miesto – Fadrhnos Matěj (CZE)
  • 2. miesto – Hauser Kryštov (CZE)

Výsledky Majstrovstiev Slovenska v Severskej kombinácii

V rámci Majstrovstiev SR v Severskej kombinácii mohli byť vzhľadom na počet pretekárov vyhlásené len dve kategórie:

1 km Žiaci 2011 – 2008

  • 1. miesto – Teodor Bezúch (SKI Club Selce)
  • 2. miesto – Jakub Huntoš (KPSL BB)
  • 3. miesto – Pavol Obšajsník (KPSL BB)

1,5 km Žiaci 2005–2007

  • 1. miesto – Martin Šidlo (KPSL BB)
  • 2. miesto – Hektor Kapustík (KPSL BB)
  • 3. miesto – Jakub Obšajsník (KPSL BB)

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z pretekov!

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame