DEBAKEL na bystrickom ľade: Barani sa nezmohli ani na gól a Trenčania...

Hokejisti Dukly Trenčín si pripísali na konto druhé víťazstvo v prebiehajúcom ročníku Tipos extraligy. V piatkovom dueli 7. kola triumfovali na ľade HC´05 Banská Bystrica suverénne 6:0.

Ilustračný obrázok k článku DEBAKEL na bystrickom ľade: Barani sa nezmohli ani na gól a Trenčania...
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Čisté konto zaznamenal kanadský brankár hostí Connor LaCouvee a pridal aj jednu asistenciu. Viliam Čacho sa blysol štyrmi bodmi (1+3). Dukla dosiahla až štyri góly v početnej výhode.

Dva góly a asistenciu si v drese Trenčanov pripísal Šimon Petráš. Jeho spoluhráč Viliam Čacho poslal hostí do vedenia v polovici prvej tretiny gólom v presilovke, v druhej časti pridali ďalšie zásahy Petráš a obranca Phil Pietroniro vo výhode piatich proti trom.

Hladkú výhru Dukly spečatili v tretej tretine ešte Petráš, Kanaďan Rob Flick pri svojom debute v novom drese (celkovo mal v zápase bilanciu 1+2) a Marek Sloboda. Bystričania ukončili šnúru troch víťazstiev.

Podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na nasledujúcej strane.