Bystrica dejiskom majstrovstiev Slovenska. Poznáme mená najlepších atlétov

Špičkoví atléti Slovenska si zmerali sily pod Urpínom. Najúspešnejším klubom bystrická Dukla!

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Bystrica dejiskom majstrovstiev Slovenska. Poznáme mená najlepších atlétov
Zdroj: TASR

V sobotňajších finálových disciplínach na majstrovstvách Slovenska (MSR) atlétov v Banskej Bystrici na Štiavničkách zaujali najviac šprintér Ján Volko, trojskokanka Dana Velďáková a kladivár Marcel Lomnický. Volko zvíťazil v protivetre –0,9 m/s jednoznačne za 10,34, Dana Velďáková s 13,63 sa dosť natrápila a zapísala si len dva pokusy a kladivár Marcel Lomnický so 76,41 opäť ukázal stabilnosť formy.

V nedeľu zaujala snaha výškara Matúša Bubeníka a diaľkarky Jany Velďákovej zlepšiť si sezónne maximá a priblížiť si nomináciu na augustové MS v Londýne. Bubeník prekonal 223 cm a letné sezónne maximum si zlepšil o tri cm. Jana Velďáková za ním so 645 cm zaostala o desať cm. V celkovom sumáre jubilejný 70. národný šampionát výraznejšie výkony neozdobili, no vzhľadom na situáciu, aká nastala aj vplyvom zranení, sa to dalo očakávať.

Na MSR štartovalo 271 atlétov z 52 klubov, najúspešnejšia bola Dukla B. Bystrica 13–7–9 pred Sláviou UK Bratislava 7–5–3 a BK hraj na tie nohy Bratislava 4–1–0.

Sobotňajšie výsledky

muži

  • 100 m: 1. Ján Volko (BK hraj na tie nohy Bratislava) 10,34, 2. Šimon Bujna (UK Bratislava) 10,86, 3. Denis Danáč (Stavbár Nitra) 10,90
  • 800 m: 1. Jozef Repčík (BK hraj na tie nohy Bratislava) 1:49,17, 2. Matúš Talán (Stavbár Nitra) 1:49,61, 3. Alexander Jablokov (UK Bratislava) 1:56,41
  • 5000 m: 1. Peter Ďurec (UMB B. Bystrica) 14:57,95, 2. Jozef Urban Obal Servis Košice) 15:05,32, 3. Jozef Bubeník (MKŠS-AK K.N.Mesto) 15:14,60
  • 110 m prek.: 1. Marco Adrien Drozda (UK Bratislava) 14,71, 2. Andrej Bician (Atletika Bratislava) 15,61, 3. Šimon Šoka (STU Bratislava) 15,75
  • trojskok: 1. Martin Koch (UK Bratislava) 15,51, 2. Ján Šuba (15,19, 3. Attila Toth (obaja Stavbár Nitra) 14,47
  • žrď: 1. Ján Zmoray (Stavbár Nitra) 500, 2. Tomáš Krajňák 490, 3. Marek Daňko (obaja ATU Košice) 440
  • kladivo: Marcel Lomnický (Dukla B. Bystrica) 76,41, 2. Libor Charfreitag (Slávia Trnava) 70,19, 3. Karol Končoš (Dukla B. Bystrica) 63,90
  • oštep: 1. Patrik Žeňúch 74,30, 2. Maximilián Slezák (obaja Dukla B. Bystrica) 70,16, 3. Ondrej Bartoň (ŠOG Nitra) 64,26
  • 4×100 m: 1. Dukla B. Bystrica (Jakub Fendek, Miroslav Marček, Jozef Buvala, Tomáš Veszelka) 42,34, 2. Stavbár Nitra A 42,91, 3. Slávia TU Košice) 43,03

ženy

  • 100 m: 1. Alexandra Bezeková (Atletika o.z. Košice) 11,69, 2. Iveta Putalová (BK hraj na tie nohy bratislava) 12,11, 3. Mária Šimlovičová (Spartak Dubnica) 12,25
  • 800 m: 1. Alexandra Štuková (BK hraj na tie nohy Bratislava) 2:06,22, 2. Martina Šamudovská (Atletika o.z. Košice) 2:11,78, 3. Lucia Vlčáková (Dukla B. Bystrica) 2:15,19
  • 5000 m: 1. Zuzana Durcová (Spartak Myjava) 17:56,11, 2. Lucia Kovalančíková (Dukla B. Bystrica) 18:03,09, 3. Veronika Zrasťáková (ŠOG Nitra) 18:23,51
  • 100 m prek.: 1. Stanislava Lajčáková (Dukla B. Bystrica) 14,09, 2. Monika Baňovičová (UK Bratislava) 14,23, 3. Simona Takácsová (ŠOG Nitra) 14,35
  • trojskok: 1. Dana Velďáková (Dukla B. Bystrica) 13,63, 2. Zuzana Ďurkechová (Sparta P. Bystrica) 12,39, 3. Eliška Chvílová (Dukla B. Bystrica) 12,22
  • žrď: 1. Klaudia Kálnayová (Slávia Trnava) 360, 2. Anna Mária Hrvolová (Spartak Dubnica) 350, 3. Romana Ošková (Kriváň L. Mikuláš) 320
  • kladivo: 1. Nikola Lomnická 68,59, 2. Martina Hrašnová 67,86, 3. Veronika Kaňuchová (všetky Dukla B. Bystrica) 66,06
  • oštep: 1. Júlia Hanuliaková 41,87, 2. Barbora Mokrá (obe ŠG Trenčín) 39,72, 3. Veronika Kadlečíková (Dukla B. Bystrica) 38,61
  • 4×100 m: 1. Dukla B. Bystrica (Simona Malatincová, Dáša Tomková, Barbora Tomková, Stanislava Lajčáková) 47,39, 2. Spartak Dubnica 48,24, 3. ŠOG Nitra A 48,48

Nedeľné výsledky

muži

  • 200 m: 1. Šimon Bujna 21,75, 2. Roman Turčáni (obaja UK Bratislava) 21,86, 3. Jakub Benda (Stavbár Nitra) 22,04
  • 400 m: 1. Boris Pribil (AK AC Malacky) 49,32, 2. Mário Hanic (AFK N.M. nad Váhom) 49,84, 3. Tomáš Timoranský (UK Bratislava) 50,28
  • 1500 m: 1. Jozef Pelikán (UK Bratislava) 3:52,59, 2. Peter Kováč (STU Bratislava) 3:58,73, 3. Jozef Bubeník (MKŠS-AK K.N.Mesto) 4:01,05
  • 400 m prek.: 1. Jakub Bottlík (UK Bratislava) 52,28, 2. Michal Karel (Slávia Trnava) 55,93, 3. Erik Martinec (STU Bratislava) 56,40
  • 3000 m prek.: 1. David Mazúch 9:47,36, 2. Miroslav Borovka (obaja ŠOG Nitra) 9:47,77, 3. Marek Jankovič (Maraton AC Rača) 9:49,87
  • diaľka: 1. Attila Toth (Stavbár Nitra) 688, 2. Andrej Bician (Atletika Bratislava) 678, 3. Lukáš Straška (Dukla B. Bystrica) 671
  • výška: 1. Matúš Bubeník (Dukla B. Bystrica) 223, 2. Nuh Andu (Katar) 215, 3. Martin Kalafus (UK Bratislava) 205, 4. Michal Ďurkáč (Atletika Bratislava) 200
  • guľa: 1. Matúš Olej (Dukla B. Bystrica) 18,98, 2. Daniel Vanek (Slávia Trnava) 18,13, 3. Adrián Baran (MŠK Vranov nad Topľou) 16,10
  • disk: 1. Michal Holica (Stavbár Nitra) 54,07, 2. Daniel Vanek (Slávia Trnava) 50,09, 3. Matúš Olej (Dukla B. Bystrica) 50,03
  • 4×400 m: 1. UK Bratislava A (Šimon Bujna, Tomáš Timoranský, Marco Adrien Drozda, Jakub Bottlík) 3:27,64, 2. STU Bratislava A 3:33,60, 3. ŠOG Nitra A 3:40,68

ženy

  • 200 m: 1. Iveta Putalová (BK hraj na tie nohy Bratislava) 24,17, 2. Emma Zapletalová (ŠOG Nitra) 24,74, 3. Stanislava Lajčáková (Dukla B. Bystrica) 24,92
  • 400 m: 1. Barbora Tomková 57,02, 2. Simona Malatincová (obe Dukla B. Bystrica) 59,20, 3. Lucia Matejíčková (STU Bratislava) 59,97
  • 1500 m: 1. Katarína Beľová (AK ZŤS Martin) 4:33,13, 2. Martina Šamudovská (Atletika o.z. Košice) 4:38,06, 3. Ľubomíra Maníková (Spartak Dubnica) 4:39,38
  • 400 m prek.: 1. Daniela Ledecká (ŠOG Nitra) 1:00,81, 2. Andrea Holleyová (Spartak Dubnica) 1:01,20, 3. Paula Ácsová (ŠOG Nitra) 1:04,13
  • 3000 m prek.: 1. Katarína Beľová (AK ZŤS Martin) 11:29,85, 2. Romana Ondrušová (ŠOG Nitra) 14:08,03, 3. Dominika Holecová (Spartak Dubnica) 15:57,58
  • diaľka: Jana Velďáková 645, 2. Tereza Rudzanová 588, 3. Claudia Hladíková (všetky Dukla B. Bystrica) 584
  • výška: 1. Tatiana Dunajská (Dukla B. Bystrica) 186, 2. Monika Zavilinská (Junior Holíč) 180, 3. Miroslava Kažimirová (UK Bratislava) 173
  • guľa: 1. Ivana Krištofičová (UK Bratislava) 15,08, 2. Patrícia Slošárová (Dukla B. Bystrica) 14,16, 3. Natália Váleková (Atletika ŠK Skalica) 11,84
  • disk: 1. Patrícia Slošárová (Dukla B. Bystrica) 42,36, 2. Ivana Krištofičová (UK Bratislava) 41,21, 3. Barbora Jakubcová (Atletika o.z. Košice) 39,07
  • 4×400 m: 1. Spartak Dubnica A (Andrea Holleyová, Adriana Slivková, Mária Šimlovičová, Denisa Bučková) 3:58,42, 2. Dukla B. Bystrica A 4:01,50, 3. STU Bratislava A 4:04,27

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame