Barani získali cenné body: S Nitranmi bojovali až do nájazdov

Bystrickí hokejisti mali v závere týždňa na programe zápas proti HK Nitra. Vyrovnaný zápas napokon rozhodli samostatné nájazdy.

Ilustračný obrázok k článku Barani získali cenné body: S Nitranmi bojovali až do nájazdov
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Banskobystrickí hokejisti v 4. kole Tipos extraligy v štvrtom domácom stretnutí zdolali Nitru 3:2 po samostatných nájazdoch. Góly v riadnom hracom čase padali iba za nerovnovážneho stavu na ľade. Dominovali najmä výborní brankári na oboch stranách.

V prvej tretine mali väčšiu aktivitu i viac príležitostí domáci, ale do vedenia išli po úniku Holešinského v oslabení hostia. V tej istej presilovke odpovedal z dorážky Bíreš a vyrovnal na 1:1. V druhej časti sa v početnej výhode presadil pohotovou a presnou strelou útočník HC ´05 Urbánek, lenže v piatich proti štyrom skórovali i Nitrania po prudkej koncovke Solenského.

V tretej tretine sledovalo vyše dve tisíc divákov vyrovnanú hru, podobne ako v druhej, ale gólu sa nedočkalo. Ten nepadol ani v predĺžení, takže o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy. V nich sa presadil iba domáci Tamáši v druhej sérii, zabezpečil tak svojmu tímu dva body.

Štatistiky a hlasy po zápase nájdete na nasledujúcej strane.