Hokejisti HC ‘05 Banská Bystrica otočili v zápase 10. kola Tipos extraligy duel na ľade MHK 32 Liptovský Mikuláš a zvíťazili 4:2. V tretej tretine dali všetky štyri góly.

Ilustračný obrázok k článku Barani na Liptove väčšinu zápasu prehrávali: V 3. tretine sa postarali o dokonalý obrat
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Súboj stredoslovenských tímov zo spodnej polovice tabuľky začali lepšie domáci. V 11. min po prihrávke od Hovorku zasunul puk do odkrytej bránky Kriška a otvoril skóre. Nedlho pred druhou sirénou zabezpečil Liptákom dvojgólový náskok presnou strelou k žrdi Varttinen.

Tri body však napokon brali hostia zásluhou vydarenej tretej tretiny, v ktorej dali štyri góly. Obrat naštartoval v 47. min Žiak presnou strelou do horného rohu brány. Víťazný gól strelil v 54. min americký útočník Berger, ktorý tečoval nahodenú strelu pred bránku od Fossiera.

Podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na ďalšej strane.