Zvolen zdolal Bystricu v pohronskom derby bez divákov, FOTO a HLASY

V piatkovej predohrávke 7. kola Tipos extraligy zvíťazili hokejisti HKM Zvolen nad HC'05 iClinic Banská Bystrica 4:1. Dvoma gólmi a asistenciou sa pod ich triumf v derby podpísal útočník Peter Zuzin.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen zdolal Bystricu v pohronskom derby bez divákov, FOTO a HLASY
9
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Zvolenčania začali aktívne a už v prvej minúte mohli ísť do vedenia. Bondra sa nepresadil z dvoch metrov a úspešná nebola ani dorážka Puliša. Tento hokejista mal ďalšiu príležitosť v tretej minúte, Gajana v bránke nepokoril zblízka. Na opačnej strane hrozil Mistele, ocitol sa v dvoch koncovkách, no i domáci gólman Rahm sa nenechal zaskočiť. Zvolen potom nevyužil presilovku, v nej mal dobrú možnosť Nuutinen. Bystričania pohrozili z brejku Lamperom a následne nevyužili taktiež presilovku. V nej predviedol dobrý teč Winquist a slušnú strelu Drew. Rahm bol proti. Záver prvého dejstva patril domácim hokejistom, ktorí hrali v početnej výhode takmer štyri a pol minúty, dokonca o dvoch hokejistov 45 sekúnd. Recept na Gajana nenašli Mikúš a McPherson.

Druhú tretinu začali aktívnejšie hostia, ale chýbala vyložená šanca. Za zmienku stoja dve menšie možnosti Kabáča a Vašaša. Zvolenčanov nakopla príležitosť z 27. minúty, v nej síce pohorel z dvoch metrov Kelemen, ale o pár sekúnd už Bondra z ľavej strany z uhla dokázal poslať puk za Gajana. Banskobystričania po inkasovanom góle hrali presilovku a dokázali ju využiť. Vašaša ešte vychytal Rahm, ale po rýchlom prechode do útočného pásma a prihrávke Lampera na Misteleho už nemal nárok. Legionár v drese HC '05 pálil nekompromisne bez prípravy a vyrovnal na 1:1. V polovici stretnutia strieľal domáci Kelemen do žŕdky. Hostia nevyužili ďalšiu presilovku a pykali po jej skončení. V 36. minúte Zuzin nahodil polovysoký puk na bránku a ten prešiel za Gajana, ktorému clonil Bondra – 2:1. Potom nevyužil sólo Kelemen a Puliš strieľal do žŕdky. Zvolenčania sa však tešili aj z tretieho gólu. Po peknej kombinačnej akcii sa presadil pri ľavej žŕdke na dvakrát Nuutinen.

V úvode tretej tretiny mali Banskobystričania naporúdzi vyše trojminútovú presilovku, avšak nevypracovali si žiadnu výraznejšiu šancu. Prišiel za to trest, hneď po jej skončení totiž vyšiel z trestnej lavice Hraško, domáci sa dostali do prečíslenia a využili ho. Gajan puk po strele spomínaného obrancu HKM vyrazil, no iba pred Zuzina, ktorý uspel z dorážky – 4:1. Hráči spod Urpína následne prevzali iniciatívu, mali ďalšiu početnú výhodu, no na Rahma znovu nevyzrel Mistele. Na opačnej strane sa dostal do úniku Puliš, nepodarilo sa mu však navýšiť skóre. Zaujímavý moment nastal v 54. minúte. Bystrický tréner odvolal brankára pri presilovke svojho tímu, jeho zverenci hrali v šiestich proti štyrom, no útočník Zvolena Viedenský mohol skórovať, z vlastnej tretiny poslal puk do žŕdky. V závere sa ešte snažil znížiť Verbeek v oslabení, ale Rahm už nekapituloval.

HKM Zvolen – HC'05 Banská Bystrica 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

• Góly: 27. Bondra (Viedenský, Puliš), 36. Zuzin (McPherson, Nuutinen), 39. Nuutinen (Zuzin, McPherson), 44. Zuzin (Hraško, McPherson) – 29. Mistele (Lamper, J. Brejčák)
  • Rozhodovali: Snášel ml., T. Orolín – Šoltés, Ordzovenský
  • Vylúčení na 2 min: 8:6, vyššie tresty: Drew (B. Bystrica) 10 minút za nešportové správanie
  • Presilovky: 0:1
  • hralo sa bez divákov
  • Zvolen: Rahm – Hatala, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Puliš, Viedenský, Bondra – Nuutinen, Zuzin, McPherson – Kelemen, J. Mikúš, Stupka – Marcinek, Tibenský, Ďuriš
  • Banská Bystrica: Gajan – Drew, Žiak, Welsh, Ďatelinka, J. Brejčák, Petrinec, Biro – Lamper, Winquist, Mistele – M. Sloboda, Tamáši, Kabáč – Vašaš, Verbbek, Fafrák – Kriška, Sojka, Vybíral

Peter Zuzin, strelec dvoch gólov Zvolena: „Bol to skvelý zápas. Banská Bystrica hrala tiež dobre. Nám tam popadali góly, ale zápas bol vyrovnaný. Bol to prvý duel bez divákov, chýbali nám, bude to bez nich ťažké, no dúfam, že sa časom tie opatrenia uvoľnia. Mňa potešilo, že som dal góly. Verím, že ma to nakopne do ďalších zápasov a posunie o krok vpred.“

Peter Oremus, tréner Zvolena: „Moji chlapci boli nabudení do tohto zápasu. Vyšiel nám vstup do sezóny. Je to derby, teší ma aktivita z našej strany ako aj víťazstvo. Moji zverenci urobili kus dobrej roboty, rovnako tak i súper. Nebolo jednoduché hrať bez divákov, ale zápas bol výborný. Verím, že zdravotný stav mužstva nám vydrží a budeme hrať čo najviac zápasov.“

Norbert Javorčík, tréner Banskej Bystrice: „Chceli sme vstúpiť do sezóny lepším výkonom a logicky aj víťazstvom. Zvolen bol od začiatku v malých veciach lepší a agresívnejší. My sme sa iba na súpera doťahovali v tých činnostiach, ktorými sme sa chceli prezentovať. Či už v zručnosti, korčuľovaní. Musíme sa ešte zlepšiť. Súper bol silný, my sme hrali zložito. Musíme zrýchliť hru s pukom a držať ho dlhšie v útočnom pásme.“

Zábery zo zápasu nájdete v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: V pohronskom derby bez divákov triumfoval Zvolen nad Bystricou