Peter Handzuš Hokej

ZOSTRIH: Kamzíci nás rozdrvili. Pozrite si ten debakel!

Popradskí hokejisti nastúpili do zápasu proti Banskej Bystrici ako pokropení živou vodou. Od začiatku boli kamzíci o krok pred baranmi. Dva rýchle góly Popradu a jeden neuznaný v bráne Nikkiläho Bystričanov zlomil. Na veľkú radosť domácich fanúšikov

Popradčania s navrátilcami do zostavy Nikkiläm a Suchým od úvodných minút prevzali opraty zápasu pevne do svojich rúk. V 10. minúte to na prvý gól využil v presilovke príklepom od modrej Špelda. Ešte v tej istej minúte mohol v presilovke vyrovnať Jabrocký, ktorého gólovú dorážku však Nikkilä zmaril pohotovým zákrokom betónom. Po návrate Koskinena z trestnej lavice sa však menilo skóre na druhej strane, keď po šikovnej kombinačnej akcii zvýšil na 2:0 kanonier Tomas. Dve minúty pred koncom úvodnej časti hostia síce dosiahli gól, ale nebol uznaný pre hru vysokou hokejkou.

Popradčania hrali aj v prostrednej tretine s chuťou a dokázali pridať ďalšie góly. V silnej dvojminútovke najskôr využil presilovú hru strelou do vinkla slovinský útočník Sabolič a o 21 sekúnd ho napodobnil aj jeho krajan Kovačevič. Bystričania sa po góloch psychicky rozsypali a v tejto fáze stretnutia nevedeli nič vymyslieť. V 33. minúte im zasadil ďalší úder Klouda, keď po vyšachovaní obrany dopravil za čiaru vyrazený puk po strele Tomasa.

Záverečná tretina sa odohrávala vo voľnejšom tempe a stretnutie sa už len dohrávalo. V pohode hrajúci domáci pridali v 45. minúte šiesty gól, keď kombinačnú akciu zakončil pohotovou strelou Tomas. Päť minút pred koncom opäť úradoval prvý útok Popradu, keď bol tentoraz úspešným strelcom Klouda, ktorý zvyšoval na priepastných 7:0. V 57. minúte zabil posledný klinec do bystrickej rakvy Vandas, ktorý stanovil na konečných 8:0. Jedinou otázkou záverečných minút zostávalo, či si výborný Nikkiläv bránke domácich udrží čisté konto, čo sa mu nakoniec úspešne podarilo.

HK Poprad – HC'05 Banská Bystrica 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)

Góly: 10. Špelda, 12. Tomas, 30. Sabolič, 31. Kovačevič, 33. Klouda, 45. Tomas, 55. Klouda, 57. Vandas. Rozhodovali: Baluška – Gajan, Tornay, vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 1553 divákov.

HK Poprad: Nikkilä – Suchý, Šterbák, Kovačevič, Kramár, Špelda, Pentikäinen, Gaborčík, Kurali – Tomas, Klouda, Sabolič – Vandas, Buc, Takáč – Macejka, Koskinen, Homa – Paločko, B. Rapáč, Gápa
HC'05 Banská Bystrica: Slipčenko (10. Dzubina) – Grman, Richter, Ketner, Kubka, Predajniansky, Bambúch, Jankovič, Styk – J. Sýkora, Češík, Marcinek – Jabrocký, Heizer, Hvila – Lunter, Petro, Lamper – Nemček, Hlinka, Šimun

Poprad24/tasr Foto: mediaportal.biz Video: Peter Handzuš