Zedník po prehre Bystrice s Popradom: Nemáme byť prečo sklamaní, FOTO

Hokejisti Banskej Bystrcie prehrali v utorňajšom zápae Tipos extraligy na svojom ľade s Popradom 2:5. Hostia natiahli víťaznú sériu na štyri zápasy.

Ilustračný obrázok k článku Zedník po prehre Bystrice s Popradom: Nemáme byť prečo sklamaní, FOTO
8
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Úvod zápasu vo Zvolene poznačil sporný moment, keď v tretej minúte skóroval korčuľou Skokan v presilovke a videorozhodca gól napokon uznal. Popradčania hrali dve presilovky za sebou, v tej druhej mohol zvýšiť vedenie ešte Preisinger. Bystričania odpovedali v ôsmej minúte. Faško-Rudáš pekne vypichol puk, posunul ho Šimunovi a ten sa zoči – voči Vošvrdovi presadil. Domáci mohli následne otočiť skóre, avšak Tamáši trafil do žŕdky. Hostia potom hrali tretiu presilovku a v nej mal dve dobré možnosti Skokan. V početnej výhode mohli skórovať i hokejisti spod Urpína, ale Lamper, Drew a Vašaš nedokázali nájsť recept na gólmana Podtatrancov.

V strednom dejstve najprv hrozili Banskobystričania. Neujal sa teč Faška-Rudáša pred bránkou, v presilovke nebolo dopriate streliť gól ani Lamperovi a po jej skončení sa nepresadil z dvoch metrov voľný Tamáši. Na opačnej strane pohorel pred Vayom Skokan, ani na dvakrát ho neprekonal. V 32. minúte predviedli ‚barani‘ utešenú akciu, Sloboda pekne uvoľnil Tamášiho a ten predviedol úspešný bekhendový blafák – 2:1. Tento stav vydržal len 32 sekúnd, pretože hostia rýchlo odpovedali Drgoňom v páde z dorážky. A to nebolo všetko. V závere tretiny šikovne tečoval puk pri ľavej žrdi Handlovský a bolo 2:3.

Tretiu dvadsaťminútovku začali lepšie domáci. Skórovať mohli Žiak a Výhonský, no Vošvrda bol proti. Veľkú šancu mali potom i hostia vďaka Haščákovi, ktorý sa v rýchlosti zblízka nepresadil pred Vayom a úspech neslávilo ani prečíslenie dvoch na jedného s koncovkou Svitanu. O pár sekúnd sa však po strele Dalhuisena ujal teč Vandasa a bolo 2:4. Bystričania mali snahu s nepriaznivým skóre niečo urobiť, ale ťažko sa dostávali do šancí. V závere odvolali brankára, hrali v šestici, vytvorili si tlak, no z vlastnej tretiny odpálil puk Skokan a ten prešiel až do opustenej bránky.

HC'05 Banská Bystrica – HK Poprad 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

• Góly: 8. Šimun (Faško-Rudáš), 32. Tamáši (Marek Sloboda, Vašaš) – 3. Skokan (Haščák, Drgoň), 33. Drgoň (Mešár, Livingston), 39. Handlovský (Ulrych, Preisinger), 50. Vandas (Dalhuisen, Preisinger), 59. Skokan (D. Brejčák)
  • Rozhodovali: Tvrdoň, P. Stano – Kacej, Synek
  • Vylúčení: 3:2
  • Presilovky: 0:1
  • Banská Bystrica: Vay – Drew, Breton, Žiak, Ďatelinka, Petrinec, Biro, Lopejský – Vašaš, Tamáši, Marek Sloboda – Lamper, Šimun, Faško-Rudáš –Vybíral, Sojka, Výhonský – L. Lunter, Giertl, K. Gabor
  • Poprad: Vošvrda – Drgoň, Ulrych, D. Brejčák, Dalhuisen, Repe, M. Hudec, Kramár – P. Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Mešár – Hájnik, Bjalončík, Matej Paločko

Richard Zedník, nový asistent trénera Banskej Bystrice: „Nemáme byť prečo sklamaní. Poprad má vynikajúce mužstvo. My sme podali veľmi dobrý výkon. Mladí chlapci bojovali, vytvorili si dostatok šancí, najmä v druhej tretine, no bohužiaľ ich nepremenili. Súper využil svoje šance, trestal i naše chyby, ukázal po hernej stránke prečo je na prvom mieste v tabuľke a odváža si tri body. My sme však celkovo odohrali dobrý zápas.“

Práve bývalý slovenský hokejový reprezentant Richard Zedník posilnil realizačný tím HC '05 Banská Bystrica, keď sa stal asistentom hlavného trénera Norberta Javorčíka. Na striedačku sa postavil už v utorkovom zápase.

Peter Mikula, tréner Popradu: „Hrali sme štvrtý zápas obdeň a to sa už dnes prejavilo na ľade. Bola to otázka vôle. Výkon prvé dve tretiny nebol z našej strany nadštandardný. Tretiu tretinu sme to stiahli na tri lajny a dokázali sme vystupňovať tempo. V tejto časti hry sme mali navrch a Bystričanov sme už nepúšťali pri ich napádaní a snahe do šancí. Teší nás, že sa nám darí a sme v tabuľke nahor.“

Dávid Skokan, dvojgólový strelec Popradu: „Bystričania hrajú urputný, bojovný a jednoduchý hokej. Hoci nemajú až takú kvalitu ako vlani. My sme mali v nohách predchádzajúce zápasy, ale snažili sme sa hrať chytro, s rozumom a počkať si na naše šance. Tie prišli a využili sme ich, za čo sme radi.“

Zábery zo zápasu si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

V OBRAZOCH: HC 05 Banská Bystrica - HK Poprad