Jakub Forgács Rôzne

Zažite valentínske čaro so svojou polovičkou: 5 najromantickejších miest v Bystrici!

Najromantickejší deň v roku je opäť tu a zaľúbení premýšľajú, ako najlepšie stráviť Valentína. Niektorí ľudia vymýšľajú originálne darčeky, iní zase organizujú fascinujúce výlety. No romantiku si môžete užiť aj v Banskej Bystrici.

Ilustračný obrázok k článku Zažite valentínske čaro so svojou polovičkou: 5 najromantickejších miest v Bystrici!
20
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Lámete si hlavu s problémom, kam zobrať svojho partnera na Valentína? Chcete vymyslieť niečo, aby ste sa cítili so svojou polovičkou príjemne a pritom si nepredstavujete stráviť 14. február iba v reštaurácií? Máme pre vás päť tipov, kam môžete v tento deň zobrať svoju lásku a nič tým určite nepokazíte. Obyčajná prechádzka v príjemných častiach Banskej Bystrice poteší snáď každého. Aj takto sa totiž dá oslavovať Valentín.

Mestský park

Jednou z možností, kam vyraziť so svojou polovičkou počas Valentína, je aj Mestský park. Prechádzka v spoločnosti milovaného po chodníčkoch medzi stromami pohladí na srdci i duši. Dominantou celého parku je altánok, v ktorom budú všetky vaše nežnosti s partnerom ešte viac umocnené.

„Nedám na toto miesto dopustiť. Hoci tam občas po večeroch narazím aj na bezdomovcov, je tam prekrásne. Sme síce v lone prírody, ale toľko stromov na jednom mieste len tak v Banskej Bystrici nenájdete. A keďže so ženou milujeme prechádzky prírodou, veľmi radi "zablúdime“ aj do Mestského parku," prezradil Juraj (41).

Suchý vrch

Medzi top romantické miesta Banskej Bystrice sme vybrali aj Suchý vrch. Keď si aspoň trošku vyšľapete nad Fončordu, naskytne sa vám vskutku krásny výhľad na mesto. A nielen to! Budete mať možnosť si užiť jeden druhého v tichosti prírody. Toto miesto obľubujú hlavne páriky, ktoré si na „Sucháč“ vyjdú autom.

„Na Suchý vrch chodíme veľmi radi. Hoci bývame s priateľkou v Radvani, nemáme to až tak ďaleko, hlavne keď má človek auto. V lete postačia aj bicykle. Je tam nádherne a romantika by sa dala krájať. Určite odporúčam,“ povedal s úsmevom Igor (27).

„Keď je pekne, rada sa tam prejdem aj peši, lebo Banská Bystrica odtiaľ vyzerá ešte krajšie. Pokiaľ niekomu nevadí zima, Valentín na Suchom vrchu určite ocení a poteší ním aj svojho partnera. Vyskúšala som to a viem, o čom hovorím,“ priznala Zuzka (26) z Fončordy.

Námestie SNP

Námestie SNP je ďalšou dominantou nášho mesta a navyše miestom, ktoré doslova ovplýva romantickou atmosférou. Historické centrum Banskej Bystrice urkýva kaviarničky či podniky. Tie lákajú zaľúbencov do tepla aj počas mrazivých zimných večerov. Komu však zima nevadí, určite neoľutuje krásy, ktoré ponúka tým, čo sa radi prejdú priamo po vonku.

„Aj tento rok určite plánujeme na Valentína návštevu nejakej kaviarne na Námestí SNP. To miesto si priateľku, ktorá je z Brna, získalo hneď, ako naň prvýkrát vkročila. Spomínam si na množstvo krásnych chvíľ, ktoré sme tu prežili v lete, sediac pri fontáne, či pri zimných prechádzkach,“ zaspomínal si Banskobystričan Andrej (30).

Kalvária

Magická banskobystrická kalvária sa nachádza na severovýchodnom úpätí Urpínu a tvorí ju osem kaplniek krížovej cesty, Kaplnka sv. Kríža a lipová aleja. Množstvo Bystričanov už objavilo čaro tohto miesta aj v zime. Zaľúbené páry na nej môžu absolvovať romantickú prechádzku so zaslúženou odmenou – krásnym výhľadom na Banskú Bystricu aj okolie.

„Môj frajer ma zobral na kalváriu na druhé rande. Najskôr sa mi veľmi nechcelo trmácať sa hore kopcom, ale potom som to pochopila. Vysvietené mesto je odtiaľ ako na dlani a prechádzka po serpentínových chodníčkoch ruka v ruke ma dostala. Odporúčam jej návštevu hlavne v noci, kedy celá Bystrica žiari,“ povedal študentka Andrea (26).

Park pod Pamätníkom SNP

Zaľúbené páry však nemusia za romantikou chodiť vôbec ďaleko. Stačí, ak sa vyberú do parku pod Pamätníkom SNP. Prechádzka ním má svoje čaro cez deň, ale obzvlášť v noci. Pokiaľ máte radi nenáročné prechádzky a hľadáte pokoj neďaleko centra mesta, park by ste s partnerom mali určite navštíviť. Špeciálnu atmosféru tomuto miestu dodáva práve monument Pamätníku SNP, ktorý sa týči priamo nad ním.

„Park milujem! Rande tu sa mi zatiaľ vždy vydarilo, pretože s priateľkou sa nikde tak dobre neporozprávame, ako tu. Pri posedení na lavičke a pohľade na vysvietený pamätník je o atmosféru hneď postarané. A keď sa náhodou pokazí počasie,nemáte to ďaleko, aby ste sa ukryli niekde do tepla a sucha,“ poznamenal Andrej (19).

A ak sme vás našimi valentínskymi tipmi náhodou predsa len nepresvedčili, môžete si za romantikou odskočiť aj ďalej od Banskej Bystrice, napríklad do susedného mesta. Aj Zvolen totiž ponúka dostatok miest, kde si užijete spoločné chvíle so svojou polovičkou, veď si to pozrite sami.

V priloženej fotogalérii sa môžete pokochať aj zábermi zimnej idylky v uliciach Bystrice!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Zimná idylka v uliciach Banskej Bystrice
20
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM