Zažite to najlepšie, čo ponúka týždeň. Prehľad TOP podujatí v Bystrici

Výberový prehľad, ktorý si pozrite. Najmä, ak si počas tohto týždňa chcete zájsť na nejaké zaujímavé podujatie v Bystrici. Tu sú naše tipy.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Zažite to najlepšie, čo ponúka týždeň. Prehľad TOP podujatí v Bystrici
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

CESTOVATEĽSKÉ UTORKY – UZBEKISTAN

5. júna o 16:30, Tihanyiovský kaštiel – Stredoslovenské mú­zeum

Ak radi spoznávate ďaleké krajiny, nenechajte si ujsť cestovateľský utorok. Richard Ulianko tentoraz predstaví Uzbekistan.

ALJAŠKA A ANTARKTÍDA

5. júna o 17:00, Štátna vedecká knižnica

Prednáška Jána Macejku v rámci cestovateľského klubu počas ktorej vám predstaví chladné končiny našej planéty – Aljašku a Antarktídu.

DIVADLO Z PASÁŽE: ,,DAJ MI ŠANCU…" / TAKE A CHANCE ON ME

5. júna o 19:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Najnovšie divadelné predstavenie v réžii amerického režiséra Steva Baileyho. Autorská divadelná inscenácia o láske, vzťahoch a o tom, prečo sa (ne)nachádzame.

MODERNÝ NORDIC WALKING

6. júna o 16:30, Komunitné centrum Fončorda

Bezpečná, jednoduchá, efektívna a zábavná cesta k zdokonaleniu kondície bez ohľadu na vek, pohlavie alebo telesnú zdatnosť. Prineste si NW paličky. Ale pozor, počet miest v skupinke je limitovaný.

TANEČNÝ VEČER

7. júna o 18:00, Divadlo Štúdio tanca

Večer v spolupráci s Tanečným odborom Konzervatória J.L.Bellu. Mladí nádejní tanečníci dostanú priestor na vlastnú prezentáciu a kontaktom s profesionálnymi tanečníkmi Divadla Štúdio tanca budú mať možnosť nadobúdať neoceniteľné skúsenosti.

DUBČEKOVA JAR

8. a 9. júna o 18:30, Štátna opera

Inscenácia Dubčekova jar je autorský titul významného tvorcu z prostredia pantomimického divadla, Milana Sládka. Jeho vznik súvisí s 50. výročím kľúčovej spoločensko-politickej a kultúrnej udalosti Československa, s Pražskou jarou.

FESTIVAL KOMORNÝCH A POULIČNÝCH DIVADIEL – ZÁLA

8. – 10. júna, Divadlo pod balkónom

Milovníci divadelného umenia si v júni prídu na svoje. Čaká ich festival plný komorných a pouličných divadiel.

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ VŠC DUKLA

9. júna o 9:00, Atletický štadión na Štiavničkách

Ukážky športov VŠC Dukla a športových klubov z Bystrice. Na Dni otvorených dverí sa zúčastnia aj úspešní športovci nášho centra.

MEDZINÁRODNÉ PRETEKY MLÁDEŽE A VETERÁNOV V SKOKU NA LYŽIACH

9. júna o 10:00, areál na Žltých pieskoch

Parádne kúsky šikovných športovcov zažijeme priamo pod Urpínom. Klub priateľov skoku na lyžiach Banská Bystrica pripravuje medzinárodné preteky mládeže a veteránov v skoku na lyžiach o Pohár mesta Banská Bystrica.

BANSKOBYSTRICKÝ MARATÓN

9. júna o 16:00, Banská Bystrica

Druhá júnová sobota bude patriť v meste pod Urpínom pohybu. 9.6 sa bude konať už siedmy ročník Banskobystrického maratónu.

JÚNOVÉ POTULKY MESTOM : NAJKRAJŠIE VILY V BANSKEJ BYSTRICI

10. júna o 14:00, Námestie SNP – pri Mariánskom stĺpe

Aj vy sa vždy radi dozviete niečo nové o našom meste? Potom si nenechajte ujsť júnové Potulky mestom, ktoré predstavia vily pod Urpínom.

PONOŽKÁREŇ

10. júna o 16:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Potulujú sa vám doma smutné ponožky, ktoré márne hľadajú svoj pár? Prineste ich do divadla a uvidíte ako naberú druhý dych! Spoločne objavíme kreatívny spôsob ako zo zatúlaných ponožiek vytvoriť rozkošnú textilnú bábku.

MALÝ VEĽKÝ MUŽ

10. júna o 20:00, Amfiteáter

Na motívy pôsobivých životných príbehov, ale aj svojej hry Generál, napísal Stanislav Štepka novú verziu hry o životnom osude významnej osobnosti novodobej slovenskej histórie Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Inscenácia sleduje život kľúčovej osobnosti Československa od jeho narodenia v Košariskách koncom 19. storočia, až po jeho mýtickú smrť v roku 1919.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj krásne zábery Bystrice od fotografa Gabriela Antala!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk