Monika Obrtalová Hokej

Zaujímavý ťah Zvolenčanov v nájazdoch

Takmer trojhodinovú drámu plnú napätia, tvrdých zákrokov, ale aj kurióznych momentov prinieslo piate tohtosezónne derby medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. Po nájazdoch sa tešili hostia, ktorí zúročili strategický ťah trénera Ernesta Bokroša.

Strhujúci duel bol čo do vývoja skóre ako na hojdačke a napokon sa po spravodlivej remíze prehupol až do predĺženia a samostatných nájazdov. V nich sa zvolenský tréner Ernest Bokroš rozhodol k strategickému ťahu, keď po prvom nájazde súpera vymenil brankárov. „Máme dvojicu mladých gólmanov a keď nie sú výsledky, robíme všetko, aby sa to zmenilo. Preto dostával v poslednom čase príležitosť Kristín, vnútorne sme však presvedčení, že Škrečko je na "penalty“ o niečo živší. Kristínovi sme za dobrý výkon v zápase dali možnosť odchytať prvý nájazd a bol z toho gól, hoci tam podľa neho došlo k dotyku puku. Potom už to Škrečko našťastie zvládol. My sme už takto postrácali toľko bodov, že toto je pre nás sviatok," vydýchol si spokojne Ernest Bokroš.

Bitka pred vyše trojtisícovou návštevou mala aj svoje hráčske obete. Tvrdosť mantinelu pocítil domáci Hvila a najmä zvolenský obranca Marek Ďaloga, ktorého museli doslova vyniesť z ľadu do šatne. Skončil v nemocnici s podozrením na poranenie krčných stavcov. „Nemyslím si však, že by v týchto situáciách boli nejaké zákernosti. Vyplynulo to zo zápalu hry,“ je presvedčený Ernest Bokroš a súhlasil s ním aj jeho náprotivok Milan Staš. Namále mal aj Banskobystričan Ján Sýkora, ktorého na začiatku tretej tretiny trafila delovka jeho spoluhráča Mareka Kolbu. „Keď vystrelil, práve som bol v skrumáži pred bránkou. Puk mi išiel vyššie, zodvihol som nohu a trafilo ma to z boku do kolena. Našťastie som to rozchodil,“ okomentoval nepríjemný moment zrejme najlepší hráč domáceho tímu v tomto zápase. Jeden gól dal ešte v riadnom čase a druhý v prvej sérii samostatných nájazdov.

A práve gól v samostatných nájazdoch bol zrejme jedným z najkurióznejších, ktoré počas svojej kariéry premenil. „Kristínovi nejako prešiel puk popod lapačku, ja som sa ešte potkol. V prvej chvíli som myslel, že to rozhodca odpíska, ale keď sa nič nedialo, dorazil som puk do prázdnej bránky. Tiež som bol z toho prekvapený,“ úprimne sa čudoval mladý útočník. Jedným dychom však musel skonštatovať, že ani tento moment jeho tímu nepomohol k druhému bodu. //„Je to škoda, lebo Zvolenčania sú pre nás vždy špeciálna motivácia. Mali sme viacero šancí, najmä Lukáš Hvila v predĺžení, keď prehodil bránku. Veľmi sme chceli vyhrať, ale dnes to bolo tak trocha aj o šťastí a súper ho mal o niečo viac. Teraz zregenerujeme a po Novom roku už chceme vyhrávať v zápasoch, v ktorých sa bude lámať chlieb. Pomaličky sa dávame dokopy aj zdravotne, takže by to malo byť v poriadku,“ //nestráva dobrú náladu Ján Sýkora.

Zdroj: hokejportal.sk

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM