Jakub Forgács Kultúra

Zatváranie Banoša či šarkany nad Bystricou? PREHĽAD podujatí na týždeň

Počas týždňa budeme môcť v Bystrici navštíviť obľúbené podujatie s farmárskym trhom, ale aj výstavu mačiek či potulky mestom. Na čo všetko sa môžete tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Zatváranie Banoša či šarkany nad Bystricou? PREHĽAD podujatí na týždeň
11
Galéria

CESTOVATEĽSKÝ VEČER

16. októbra o 17:00, Komunitné centrum Fončorda

Prstom po mape, slovom a fotografiou sa prenesieme na austrálsky kontinent. Hosťom je Ján Lamper.

MARIMBA TOUR

16. októbra o 18:00, Robotnícky dom

Marimba Tour 2019 vznikol v roku 2019 ako výsledok niekoľkoročnej spolupráce hráčov na bicích nástrojoch, Mateja Smutného a Petra Solárika. Dramaturgiu koncertu v Banskej Bystrici obohatia skladby, ktoré vznikli v spolupráci so študentami Akadémie Umení a Konzervatória Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici.

BYSTRICKÁ HODINKA – NEŽNÁ REVOLÚCIA

17. októbra o 18:00, Kaviareň Národného domu

Hovoriť príde Patrik Dubovský z Ústavu pamäti národa. Venovať sa bude aj obdobiu pred Novembrom ´89, podpisovým akciám, púťam, Sviečkovej manifestácii, prvým slobodným voľbám a predvolebnej kampani. Súčasťou prezentácie bude krátke video Annus mirabilis 1989 (Zázračný rok) a dobové materiály.

RADOŠINSKÉ NAIVNÉ DIVADLO – ČO SA SNÍVA TRPASLÍKOM

17. októbra o 19:30, Aula Beliana

Komediálne predstavenie autora Stanislava Štepku, v ktorom nahliadnete nielen do nevyjasnených rodinných vzťahov neúspešného operného speváka, jeho bývalej milenky, večne nespokojnej manželky učiteľky a jej novej zanietenej priateľky, ale zároveň aj do zákulisia kšeftárskej agentúry vyrábajúcej tzv. ľudové zábavné umenie pre nenáročné vrstvy.

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ V ROBOTNÍCKOM DOME

18. októbra o 10:00, Robotnícky dom

Okrem toho, že sa budete môcť prejsť vynovenými priestormi domu, pozrieť si Sieň slávy našich významných športovcov, či prečítať si o histórii Robotníckeho domu, môžete sa tešiť na slávnostné otvorenie stálej expozície s názvom „Svet bábok s Dušou“.

TRADIČNÁ CHUŤ JESENE – ZATVÁRANIE BANOŠA

19. októbra o 10:00, SOŠ Pod Bánošom 80

Ukončenie poľnohospodárskej sezóny v našom kraji sa blíži. Aj tento rok budete mať možnosť ochutnať tradičnú jeseň. Okrem regionálnych chutí je pre vás pripravený veľmi bohatý program.

AKCIA ŠARKANOID 2019

19. októbra o 10:00, Radvanský kopec

Opäť po roku je tu jeseň a to je ideálne obdobie pre pilotovanie šarkanov. Pre všetkých aktívnych otcov je to príležitosť vybaviť jednou ranou víkendový program pre malé ratolesti a kurz sebaovládania.

KONCERT VĎAKY HEGITO

19. októbra, Katedrála sv. Františka Xaverského

Účinkujú Zuzana Podmanická, Karol Bartakovič, Martin Kelemen, Magdaléna Franková, Alena Cecília Hermanová, Viktória Podmanická. Sprievodné slovo: Katarína Čižmárová.

MEDZINÁRODNÁ VÝSTAVA MAČIEK

19. októbra od 10:00 — 20. októbra do 18:00, Aula SZU

21. a 22. Medzinárodná výstava mačiek, ktorá sa uskutoční v Banskej Bystrici. Pozvaní posudzovatelia: Mrs. Jaana Jyrkinen (FI) – all round, Mrs. Katarína Báliková (SK) – I., II. a Mrs. Pia Nyrup (DK) – II., III., IV.

OKTÓBROVÉ POTULKY MESTOM – NÁRODNÁ ULICA

20. októbra o 14:00, Mariánsky stĺp, Námestie SNP

O najmladšej ulici v historickom jadre mesta, o tom ako sa formovala, ktoré stavebné slohy v nej dominovali, kto v nej býval včera a býva dnes vám na októbrových potulkách mestom porozpráva Jozef Ďuriančik.

ČAJ O PIATEJ

20. októbra o 17:00, Robotnícky dom

Aj v mesiaci október pokračuje mesto Banská Bystrica v tradícii nedeľných tanečných zábav. V nedeľu sa priestory Robotníckeho domu opäť premenia na tančiareň pre všetky vekové kategórie.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť aj zábery z obľúbeného podujatia pod Banošom!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Tradičná chuť jari - Otváranie Banoša
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie