Zasadnutie Európskeho parlamentu v Bystrici? Do kože politikov sa vžijú študenti

Vyše 100 študentov, nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky a Maďarska mieri pod Urpín. Zúčastnia sa modelového zasadnutia Európskeho parlamentu.

Jakub Forgács

Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici a Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov Vás pozýva na štvrtý ročník modelového zasadnutia Európskeho parlamentu: Simulácia Európskeho parlamentu, ktorá sá uskutoční dňa 13. októbra 2017 v čase od 10:00 do 17:00 v priestoroch Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Cieľovou skupinou sú gymnazisti ovládajúci francúzsky jazyk, ktorí sa chcú hravým a praktickým spôsobom dozvedieť, ako funguje Európsky parlament. Tento rok potvrdilo účasť vyše 100 študentov, nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky a Maďarska.

V priebehu dňa sa môžu študenti gymnázií vžiť do kože európskych politikov a lepšie spoznať Európsku úniu a jej orgány. Naučia sa pochopiť, analyzovať, argumentovať, byť iniciatívni, vyjednávať, hľadať riešenia a kompromisy, ide o výzvy, s ktorými sa budú musieť poslanci „zelenáči“ popasovať.

Podujatia sa zúčastnia:

  • Veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku, J.E. Christophe LÉONZI;
  • poslankyňa EP Anna Záborská;
  • riaditeľ kancelárie EP na Slovensku Robert Hajšel.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery zo slávnostného otvorenia akademického roka na UMB!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame