Začnite máj so šikovným ťahákom. Pozrite, čo sa dá cez týždeň zažiť v Bystrici

Poznačte si naj akcie, ktorí prinesie týždeň! Ponúkame vám ich prehľadný zoznam rad za radom.

Jakub Forgács

SLÁVKA TKÁČOVÁ ACCOUSTIC TOUR 2018

30. apríla o 19:00, Klub HaD

Slávka Tkáčová je nový objav hudobnej scény s nezameniteľnou energiou na pódiu i mimo neho. Talentovaná speváčka, hudobníčka a autorka teraz s podporou známych tvárí a vyhľadávaných muzikantov vyráža na akustické turné do šiestich slovenských miest. Neobíde ani Bystricu.

DIVADLO Z PASÁŽE: MALÝ PRINC

30. apríla o 19:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Divadelná inscenácia. Filozofický traktát a rozprávka pre dospelých. Vhodné aj pre deti od desať rokov.

STRETNUTIE GENERÁCIÍ

1. mája o 9:00, parkovisko Štiavničky

Historické motocykle, osobné autá, traktory, autobusy aj nákladiaky. Na bystrických Štiavničkách sa bude na čo pozerať. Aj tento rok zavítajú na parkovisko Štiavničky stovky malých i veľkých Bystričanov spolu s fanúšikmi historických strojov zo širokého okolia.

OTVORENIE 4. SEZÓNY BARBORSKEJ CESTY

1. mája o 9:30, Námestie Štefana Moysesa

Po príhovoroch hostí a otvorení 4. sezóny Barborskej cesty sa spolu účastníci presunú pešo i na bicykloch do Španej Doliny, kde bude pripravené občerstvenie.

KONCERT VOJENSKEJ HUDBY BANSKÁ BYSTRICA

1. mája o 15:00, Námestie SNP

Nenechajte si ujsť jedinečný hudobný zážitok. V Bystrici sa uskutoční koncert Vojenskej hudby Banská Bystrica so spevákmi Annou Bartovou a Martinom Vetrákom.

DANA DINKOVÁ: NEMÉ TVÁRE / VÝKRIKY DO TICHA

2. mája o 10:00, Štátna opera

Dielo Dany Dinkovej Nemé tváre / Výkriky do ticha je príbehom o šikanovaní – virtuálnom i fyzickom. Prostredníctvom pohľadu do života mladých ľudí inscenácia rieši vážny spoločenský problém násilia, ktoré je často nenápadne, no deštruktívne prítomné v školách či rodinách.

MUCHA

2. mája o 19:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Mucha je brnenská pseudopunková formácia združená okolo pesničkárky a podivínky Nikoly Muchovej, ktorá sa do povedomia dostala svojím nevyberaným vystupovaním, podivným účesom a svojimi provokatívnymi piesňami oslavujúcimi mužskú neschopnosť, genderovú nespravodlivosť, rôzne úchylky, menšinový útlak, život v moravskej metropole a iné podivnosti života.

3×20

2. mája o 19:00, Divadlo Štúdio tanca

Divadlo Štúdio tanca pripravuje v poradí už druhú premiéru k oslavám 20. výročia založenia divadla. Tentokrát sa zameriava na tvorbu mladých choreografov, ktorých spája Banská Bystrica.

FERNANDO SAUNDERS & BAND

4. mája o 20:00, Klub 77

Americký basgitarista a spevák – Fernando Saunders – dlhoročný basgitarista slávneho Lou Reeda, spoluhráč Jeffa Becka, Jimmy Page či Erica Claptona mieri do Bystrice.

CIGÁNSKY BARÓN /Johann Strauss ml./

4. mája o 18:30, Štátna opera

Cigánsky barón je príbeh čistej lásky na pozadí krutej reality, ktorá dokáže poraziť aj vojny. Jedna z najhrávanejších operiet, príbeh o bezhraničnej láske, národnej hrdosti a ľudskej dôstojnosti.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery krásneho dvojfarebného stromu, ktorý vykvitol v centre Bystrice!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame