Jakub Forgács Správy

Začína sa s VÝSTAVBOU: Ako má VYZERAŤ pokračovanie rýchlostnej cesty R1? VIDEO

Nová trasa sa zo západnej strany prepojí s predchádzajúcim úsekom rýchlostnej cesty R1 Banská Bystrica – severný obchvat.

Ilustračný obrázok k článku Začína sa s VÝSTAVBOU: Ako má VYZERAŤ pokračovanie rýchlostnej cesty R1? VIDEO
Zdroj: Youtube.com/@narodnadialnicnaspol

Nový trojkilometrový úsek R1 Banská Bystrica – Slovenská Ľupča podľa slov samosprávy vyrieši kapacitný problém cesty I. triedy a kritický stav piatich mostov. Mesto Banská Bystrica o tom informovalo na sociálnej sieti. „Rýchlostná cesta po svojom spojazdnení zásadným spôsobom napomôže v riešení komplikovanej dopravnej situácie v ranných a poobedných špičkách pri vstupe do Banskej Bystrice zo smeru od Brezna,“ píše mesto.

Ako ďalej uviedlo, v rámci úseku R1 sa vybuduje okrem iného aj nový most ponad železničnú trať. Súčasťou stavby je preložka cesty I. triedy a moderný most cez rieku Hron. V rámci výstavby sa vybuduje aj potrebná mimoúrovňová križovatka Šalková. Nová trasa sa zo západnej strany prepojí s predchádzajúcim úsekom rýchlostnej cesty R1 Banská Bystrica – severný obchvat. „Tým sa po sprejazdnení úseku zvýši komfort i bezpečnosť osobnej aj tranzitnej dopravy,“ poznamenala samospráva.

Vo verejnom obstarávaní na zhotoviteľa úseku uspelo Združenie Doprastav, a.s. – Metrostav DS a.s. „Celkové náklady na I. etapu predstavujú približne 87 miliónov eur. Stavba je financovaná zo štátneho rozpočtu,“ dodalo mesto.

Videovizualizáciu si môžete pozrieť pod textom.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: YouTube.com

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM