Začiatok týždňa môže nepríjemne prekvapiť: Pred čím varujú VÝSTRAHY v Banskobystrickom kraji?
Na pozore by sa mali mať obzvlášť záhradkári a pestovatelia. Teploty môžu opäť klesnúť pod nulu. Ktorých okresov sa to týka?

V okrese Banská Bystrica, Brezno, Detva, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota a Zvolen sa lokálne očakáva prízemný mráz, ktorý predstavuje ohrozenie pre vegetáciu nižšieho vzrastu. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na sociálnej sieti. „Vo výške 5 cm nad povrchom sa očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu 0 – –2 °C,“ uvádza SHMÚ.
Výstrah 1. stupňa pred prízemným mrázom vo vegetačnom období je v spomínaných okresoch vydaná v pondelok od 2.00 do 5.30 hod.
„Očakávaný prízemný mráz nie je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ale môže poškodiť vegetáciu nižšieho vzrastu,“ dodávajú meteorológovia.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Foto: ilustračné