Správy

Záchranári sa pre horúčavy nezastavili: Pri KOLAPSOCH zasahovali aj v Banskobystrickom kraji

Extrémne teploty predstavujú záťaž pre starých aj mladých. Záchranári mali plné ruky práce aj na rôznych miestach Banskobystrického kraja.

Ilustračný obrázok k článku Záchranári sa pre horúčavy nezastavili: Pri KOLAPSOCH zasahovali aj v Banskobystrickom kraji
Zdroj: TASR/František Iván

Zdravotnícki záchranári pomáhali v uplynulých dňoch takmer 700 pacientom, ktorí skolabovali z tepla. Najviac prípadov (112) bolo v Prešovskom kraji. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová.

Stovky skončili v nemocnici

Od pondelka 25. júla do utorka (2. 8.) záchranári zasahovali v súvislosti s vysokými teplotami pri celkom 695 prípadoch kolapsu. V Košickom kraji zaznamenali 102 prípadov, nasleduje Banskobystrický (93), Žilinský (87), Trenčiansky (79), Bratislavský (78) a Nitriansky (75) kraj. Najmenej prípadov bolo v Trnavskom kraji, a to 69.

Z celkového počtu ošetrených pacientov bolo 420 transporto­vaných do nemocnice. Najmladším ošetreným pacientom bolo sedemročné dievča v Prešovskom kraji, najstarším pacientom bol 98-ročný muž v Bratislavskom kra­ji.

Viac o tom, ako zabrániť kolapsom z tepla, sa dočítate na nasledujúcej strane.

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM