Monika Obrtalová Hokej

Z Nitry si vezieme 3 body

V 2. kole hokejovej Tipsport extraligy privítali domáci pod Zoborom hráčov z Banskej Bystrice. Od úvodného buly predvádzali oba tímy skvelé a vyrovnané výkony, no záverečné minúty poslednej tretiny napokon viac priali hosťom.

HK Nitra – HC'05 Banská Bystrica 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) Góly: 41. Chrenko – 36. Kolba, 44. Cebák, Rozhodovali: D. Konc – Brath, M. Novák, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 2291 divákov

Aj v Nitre zápasu predchádzala minúta ticha za zosnulého Pavla Demitru. Od úvodného buly oba tímy predvádzali kvalitný i bojovný hokej. Domáci začali náporom, ale pri najväčšej šanci Chrenka gól nepadol. Od 10. minúty sa osmelili aj hostia. Pekný prienik Nemčeka z ľavej strany však skončil v lapačke Čiliaka. A keď na druhej strane neuspel v dobrej pozícii Kováčik, do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu. Druhú tretinu začali aktívnejšie hostia, no zopár príležitostí vyriešil domáci brankár, pričom najviac sa zapotil znova po Nemčekovej strele. Aj na druhej strane mal prácu ruský brankár Chorošun.

V ideálnej pozícii zvolil Hrnka zbytočnú prihrávku na spoluhráča a ani Chrenko neprekonal spoľahlivého gólmana hostí. Úvodný gól prišiel v 36. minúte a strelili ho hostia. Obrana Nitry si nedala pozor na Kolbu, ktorý nabehol z trestnej lavice a v samostatnom nájazde proti Čiliakovi zabezpečil Bystrici vedenie. Tretia tretina začala presilovkou hostí, bola to však Nitra, ktorá strelila gól. Nenápadná strela Tomáša Chrenka zapadla k pravej žŕdke bystrickej bránky. V 44. minúte však znova viedla Bystrica, keď ľahká strela Cebáka od modrej čiary prekvapila Čiliaka v bránke Nitry. Hostia potom pozornou defenzívou dokázali eliminovať snahu Nitranov, a keď veľkú šancu zahodil Podstavek bolo o troch bodoch pre Bystricu rozhodnuté.

Branislav Okuliar, tréner Nitry: „Už v druhom zápase to bol z našej strany dobrý výkon, hrali sme v dobrom pohybe a mali šance. Žiaľ, opäť sme bez bodu. V tretej tretine bola naša hra dosť upracovaná, preto sme nedokázali aspoň vyrovnať. Verím, že v ďalšom zápase sa zlepšíme v premieňaní šancí a budeme vyhrávať. Výkony sú dobré, dúfam, že naši strelci sa prebudia.“

Alpo Suhonen, tréner HC'05: „Prvá tretina bola vyrovnaná, nemali sme v nej veľa šancí a domáci nás agresívnym hokejom dostali pod tlak. Od druhej tretiny sme hrali veľmi dobre v obrane a v priebehu zápasu sa naša hra stále zlepšovala. Ešte však nehráme tak, ako by sme si predstavovali, preto som rád za tieto tri body. Musím povedať, že na tomto štadióne som sa cítil veľmi dobre, Nitra má skvelých fanúšikov.“