Z Michaloviec cestujeme bez bodov: Barani dokázali skórovať len raz

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v piatkovom zápase 20. kola Tipos extraligy nad HC ‘05 Banská Bystrica 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Z Michaloviec cestujeme bez bodov: Barani dokázali skórovať len raz
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Zemplínčania potvrdili aktuálne lepšiu výkonnosť výsledkovo i herne. Skóre mohol v 5. min otvoriť Suja, no trafil konštrukciu bránky. O minútu však už domáci vyšachovali obranu hostí a Mašlonka zblízka bekhendom otvoril skóre.

Do dvojgólového vedenia sa Michalovce dostali dve minúty po zmene strán pri hre štyroch na štyroch. Pri rýchlom presune do útoku Regenda prihral do ideálnej pozície Stripaiovi a ten nezaváhal. Hostia sa však vrátili do zápasu, presilovku využil strelou od modrej Bubela. Bystričania dostali tvrdú ranu v podobe tretieho gólu od Michaloviec šesť sekúnd pred koncom druhej tretiny. Po úspešnom vhadzovaní vystrelil od modrej Bokroš, Gajan puk vyrazil, no našiel si ho Buc a dopravil ho do siete.

V záverečnej dvadsaťminútovke sa hostia ešte snažili niečo urobiť s výsledkom, no Ščerbak i Fossier narazili na brankára Williamsa. Dve minúty pred koncom skúsili dlhú power play bez brankára, no tú zhatilo vylúčenie Tamášiho.

Podrobné štatistiky a hlasy po zápase nájdete na ďalšej strane.