Jakub Forgács Správy

Z komína v bývalej Slovenke sa valil čierny dym: Čo je za tým?

V nedeľu doobeda nás čitateľ Matej Brašeň fotkou upozornil na dym stúpajúci z jedného z komínov v priestoroch bývalej Slovenky. Oslovili sme preto kompetentných a aj políciu.

Ilustračný obrázok k článku Z komína v bývalej Slovenke sa valil čierny dym: Čo je za tým?
Zdroj: Dnes24.sk

Majiteľa sme nezastihli

Tí, ktorí spomínané dymenie zaregistrovali, reagovali pohoršene, ale väčšinou s humorom. „Filter v komíne osádzala asi ešte Mária Terézia,“ napísal nám na na Facebook Ľuboš. „Posledné výdychy komína pred zbúraním,“ doplnila Daniela.

Novým majiteľom objektu by mal byť Rami Kukuli, obchodný riaditeľ firmy Dituria, a.s., ktorá sídli v Leviciach. Keďže sme sa mu nedovolali, kontaktovali sme Katarínu Frimmelovú, ktorá je na stránke spoločnosti uvedená ako projektová manažérka. Tá sa nám však k tejto téme nevedela vyjadriť.

Obavy občanov boli zbytočné

Viac svetla do záhady dymiaceho komína vniesol až zástupca mestskej polície v Banskej Bystrici Pavol Slovák. „V nedeľu, približne o 11:45 sme od jedného občana dostali podnet na prešetrenie dymenia z komínu v areáli bývalej Slovenky,“ povedal Slovák.

„Na miesto preto bola vyslaná hliadka, ktorá zistila, že v objekte prebieha revízia komína,“ dodal Slovák. Viac nám žiaľ k tejto veci nevedel povedať. Každopádne, občania by sa o svoje zdravie nemali obávať.

Strašiak v centre mesta

V areáli by podľa reklamných pútačov mala vyrásť zóna s polyfunkčnou náplňou. Už niekoľko mesiacov tam podľa kompetentných prebiehajú búracie práce. Podľa toho, kedy bude vydané stavebné povolenie, so stavbou plánujú skončiť niekedy v roku 2014.

V roku 2012 vyhlásil Banskobystrický okrášľovací spolok projekt „Bystrické strašidlá – stavby, ktoré špatia naše mesto“. Za tri najhoršie budovy, ktoré zhoršujú atraktivitu Banskej Bystrice, boli vyhlásené nedokončená autobusová stanica, bývalé Tesco a práve spomínaná Slovenka.

Foto: Matej Brašeň

Komín - Matej Brašeň
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM