Monika Obrtalová Rôzne

Výskyt chrípky sa opäť zvýšil

Chrípkové ochorenia nás zrejme ešte potrápia aj v letných horúčavách. Štatistika Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici za uplynulý kalendárny týždeň napovedá, že v medzitýždňovom porovnaní stúpol výskyt akútnych respiračných o

Hooršie vychádza aj porovnanie s rovnakým obdobím vlaňajška, aj keď výskyt ARO je medziročne nižší o vyše 12 percent, výskyt chrípky stúpol o vyše 44 percent.

Chorobnosť na ARO v týchto dňoch predstavuje 629 a na CHPO 74 prípadov na 100 tisíc obyvateľov. Šesť okresov hlási sporadický výskyt týchto ochorení, sedem je bez aktivity. Najvyššia chorobnosť je v okrese Veľký Krtíš, kde banskobystrický RÚVZ eviduje chorobnosť na ARO až 3081 prípadov na 100 tisíc obyvateľov. Nasledujú okresy Banská Bystrica (940 prípadov) Zvolen, a Lučenec.

Čo sa týka chrípky, opäť „vedie“ okres Veľký Krtíš s 1227 prípadmi na 100 tisíc obyvateľov. Akútne respiračné ochorenia, ako aj chrípka, najviac postihla vekovú skupinu 0 až 5 ročných detí. Pomerne vysoká chorobnosť je aj u 6 až 14 ročných a 15 až 19 ročných. Komplikácie sa vyskytli v 6,6 percentách prípadov, najviac u 20 až 59 ročných ľudí. Tentoraz to boli najčastejšie zápaly dutín a zápaly stredného ucha, zápaly pľúc sa nevyskytli vôbec.

Zdroj: RÚVZ Banská Bystrica

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM